300 Kişilik KYK yurdu yapılacak

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okuluna 300 kişilik KYK yurdu yapılacak. Yeni Bölümlerle birlikte Domaniç Hayme Ana MYO’da 2017/2018 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 195 öğrenci artışı olacak

DOMANİÇ HAYME ANA MYO’YA YENİ BÖLÜMLER AÇILILIYOR

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Öğr.Grv. A. Bülent Gül,  İnsan Kaynakları ve Bankacılık ve Sigortacılık bölümü olmak üzere iki yeni bölüm ile lojistik ikinci öğretimin YÖK tarafından onaylanarak açıldığı müjdesini vererek, bu bölümlere 195 yeni öğrenci alınacağını, okulda öğrenci sayısının artacağını söyledi.

Öğr.Grv. A. Bülent Gül yaptığı açıklamada şunları ifade etti:” Meslek Yüksekokulumuzda Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Remzi Gören’in yeni bölümlerle ile okulumuzu daha cazip hale getirilmesi konusundaki görüşleri doğrultusunda teşvik ve destekleriyle, İnsan Kaynakları ve Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü açılması ile Lojistik ikinci öğretim için hazırladığımız teklifimiz YÖK tarafından uygun görülerek onaylanmıştır. Önümüzdeki Eğitim öğretim döneminde bu bölümlere öğrenci alımı yapılacaktır. Bu bölümlerin açılmasıyla ilgili olarak Rektörümüz Prof.Dr. Remzi Gören, dört yeni öğretim görevlisi kadrosu açmış, öğretim görevlileri alınmış, ikisi görevine başlamıştır. Diğer iki öğretim görevlisinin de gerekli prosedürlerinin tamamlanmasıyla en kısa sürede göreve başlamasını bekliyoruz. Bu süreçte başta Rektörümüz olmak üzere, milletvekillerimizin, kaymakamımızın ve yerel yönetici ve siyasetçilerimizin, çalışma arkadaşlarımın da çok önemli teşvik ve desteklerini gördük. Kendilerine her zaman verdikleri desteklerden, teşviklerden dolayı müteşekkiriz. Domaniç Hayme Ana MYO’nun, Domaniç için ne kadar önemli olduğu bilinci içindeyiz. Bu öneme katkılarımızın arttırılmasına yönelik çabalarımız devam edecektir. Yeni bölümlere 195 öğrenci alımıyla birlikte Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu’nun Domaniç’in sosyo-kültürel ve ekonomik hayatına çok önemli katkıları olacaktır.

Yeni bölümlerimizin şimdiden Domaniç’e hayırlı olmasını ve hem Domaniç’e, hem ülkemize güzel katkılar yapmasını temenni ediyorum.”

300 KİŞİLİK KYK YURDU YAPILACAK

MYO Müdürü Öğr.Grv. A. Bülent Gül, öğrenci tercihlerinde etkili bir faktörün Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu( KYK) yurtları olduğunu, diğer birçok ilçede KYK yurtlarının yapıldığını belirterek, ” Bilindiği gibi; Yükseköğrenim öğrencilerinin barınma, beslenme, kredi-burs hizmetleriyle öğrenimlerine; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle kişisel gelişmelerine katkıda bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bu ihtiyaçları karşılama amacıyla Üniversite ve birimlerinin eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüğü yerleşim yerlerinde KYK yurtları inşaa ederek hizmete açmaktadır. Birçok ilçede hizmete giren KYK yurdunun eksikliği Domaniç’te yıllardır hissediliyor, öğrenci tercihlerine olumsuz etki ediyordu. Domaniç’te eksikliği hissedilen 300 kişilik KYK kız ve erkek öğrenci yurdunun da yapımına başlanacağını ve çok kısa sürede bitirileceği bilgisi ve müjdesini almış bulunmaktayız.” dedi.

KYK yurdunun önemini her zaman ve fırsatta yetkililere dile getirdiklerini ifade eden Öğr.Grv. A. Bülent Gül, “Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Remzi Gören, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Kaymakamımız, belediye başkanımız başta olmak üzere bu konuda canı gönülden bir çaba ve işbirliği içine girdiler. Bu çaba Domaniç siyasileri, okul derneğimiz ve diğer sivil toplum kuruluşları tarafından da destek buldu. Nihai sonuca gelindi. Domaniç’e 300 kişilik kız-erkek yurdu, MYO halı saha çevresinde yapılacak. KYK yurdunun yapımı ve hizmete girmesiyle, öğrenci memnuniyetinin artacağı ve bunun eğitime yansıyacağı bir süreç yaşanacağını düşünüyoruz. Gerek bölümlerin açılmasında, gerekse KYK’nın Domaniç’e kazandırılmasında katkıları olan herkese minnettarız ve hepsine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.