Domaniç’te 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. Yılı Domaniç’te törenlerle kutlandı.

Törenler kapsamında Cumhuriyet Meydanında, Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Kötü hava koşulları nedeniyle Domaniç Kapalı Spor Salonu´na alınan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende Kaymakam Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, öğrencilerin bayramını kutladı.

Domaniç Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin”İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Milletin bağımsızlığını 23 Nisan Cuma günü Ankara’da Anadolu’nun dört bir yanında yakılan meşaleyle gelmiştir. Diriliş ruhu Vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdalısı, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırmıştır. Bu şahlanışın adı Birlik ve beraberliktir, milli mücadeledir, Kurtuluş savaşıydı, milli egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti barıştı” dedi.

Daha sonra Hisar İlkokulu ve Devlet Ana Anaokulu öğrencileri, şiirlerini okudu.
Şiirlerin ardından Hisar İlkokulu öğrencileri kaşık oyunu ve yeni Türkiye oyunlarını sergiledi. Devlet Ana Anaokulu öğrencileri ront gösterisini sundu. Hisar İlkokulu Halk Oyunlerı ekibi de etkinlikte halk oyunları gösterisi sundu. Program tören geçişi ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

Program sonunda konuşma yapan Kaymakam Karaloğlu, “Sevgili Domaniçliler, Domaniç’te bütün resmi programları, nitelikli ve sevilebilir hale getirmek için geldiğimizden beri bay bir emek sarf ediyoruz. Sizleri sıkmadan ilgiyle özellikle, Bu yıl senenin başından itibaren bütün programlar güzel bir şekilde ilerliyor. Fakat 23 Nisan gerçekten çok güzel olmuş ben buradan emeği geçen bütün okul öğretmenleri ile, okul müdürleri ile velilerimizle burayı tıklım tıklım dolduran herkese teşekkür ediyorum. Huzurlarınızda iki kişiye teşekkür etmek istiyorum bunlar bizim öğretmenlerimiz değil ama, Domaniç’te halk oyunlarını geliştirmek için özel bir çalışmaları var İbrahim ve Hatice hocam bu iki öğretmeni yürekten alkışlamanızı istiyorum Domaniç için değerini bilin sahip çıkın bu iki hocamıza tekrar teşekkür ederim” dedi.