ÖNEMLİ OLAN SONUÇTUR

Öncelikle hepimize geçmiş olsun !

Hayırlısıyla bir seçimi daha atlattık. Bu seçim süreci bizi baya bir gerdi. EVET desek hayırcılardan tepki aldık. HAYIR desek evetçilerden tepki aldık.

Bizde tepki almamak için Evet demek yerine kafamızı öne salladık.

Hayır demek yerine kafamızı yukarı kaldırdık. Kısacası bu süreçte, emme basma tulumbaya döndük. “Hayırlı Geceler, Hayırlı Günler” diyemez olduk.

Neyseki referandum hayırlısıyla bitti. Kazanan EVETÇİLER, kaybeden HAYIRCILAR oldu. Evetçiler, taşkınlık yapmadan konvoylarını coşkuyla kutladılar. Kaybedenler de bu kutlamaları saygıyla karşıladı. Bunun için Domaniçlimizi özelikle teşekkür ederiz.!

Kaybedenler, son seçimlerde ki oranlara göre çok daha güçlü olduklarını gösterdiler. Kazananlar da, son seçimlere oranla güç kaybettiklerini gördüler. Kimsenin kaybettik diye üzülmesine, kazandık diye böbürlenmesine gerek yok. Seçmen her iki tarafa da dengeli davrandı. Her iki tarafada dikkatli ol dedi.

94 yıllık parlementer sistemimiz tarih oldu. Türk halkı ilk defa sivil bir devrim yaptı. Bundan sonra başkanlık sistemi ile yönetileceğiz.

Muhalefet, olağan üstü hal durumunda seçim olmaz dese de, seçim adil olmadı. İktidar devlet gücünü kullandı dese de, seçimlere şaibe karıştı dese de, önemli olan sonuçtur.
Futbol maçı gibi kaybeden taraf ne kadar bahane ararsa arasın. Yediği golün miktarı değil, sadece sonucu önemlidir. 1 gol de yeseniz, 10 gol de yeseniz. Sonuç değişmez MAĞLUPSUNUZ..

Kaybedenlere nacizane tavsiyemiz, ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ .Ama dereyi bir türlü geçemeyen at ta ısrar etmenin anlamı da olmaz. Dereyi geçemeyen at ta ısrar etmek ve her yenilgide yeni bahaneler üretmek yerine atı değiştirmek daha doğru olur kanaatindeyiz.

Seçim sonucuna bakılırsa MHP’de Bahçeli’den başka EVET oyu kullanan olmamış. Ak Partinin aldığı oy tamamen kendi oyu. MHP de durumunu gözden geçirmeli.
Tayyip Erdoğan, rekoruna bir rekor daha ekleyip 14. zaferini gururla kutluyor. Tek lider olduğunu, güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Ne istediyse yaptı. Ne dediyse oldu. Bunu muhalefetin dediği gibi diktatörlükle değil. Halkını, seçmenini ikna ederek başardı. Kabul edelim dünyada seçmenini bu kadar uzun süre elinde tutabilen kaç lider var ki ?

Durum itibarıyla artık bir cumhurbaşkanımız yok. Güçlü bir naşkanımız var. Ateş çemberi bölgemizde, bizim başkanımızın kendisini destekleyen yüzde 50’linin lideri olma lüksü yok. Madem Cumhurbaşkanımız yok. O zaman kazanan Başkan hepimizin başkanı olmalı. Daha kucaklayıcı olmalı. kutuplaştırmalar, hakaretler, dışlamalar, ötekileştirmeler olmamalı.
Bulunduğumuz coğrafyada bu kadar leş gargası gözü bize dikmişken bir de içimizde bölünmemeliyiz. Birliğimiz beraberliğimiz, farklılık larımızla devam etmeli.

Artık gönül rahatlığıyla diyebiliriz.
referandum sonuçları hepimize hayırlı olsun !