Ziraat Odaları Başkanları Domaniç’te toplandı

Kütahya ve ilçelerinde görev yapan Ziraat Odası Başkanları koordinasyon toplantısı Domaniç Ziraat Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Aylık Koordinasyon Toplantısına başkanlık eden Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş bu tür toplantıları her ay değişik bir ilçede gerçekleştirmek suretiyle tarımın sorunlarını masaya yatırıp çözüm yolları bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Toplantıya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK ) Tarım-Bağkur, Tarım Sigortası, Genel Sağlık Sigortası ile ilgili odaların, çiftçilerin sorunlarını istişare yapmak amacıyla (SGK) İl Müdürü İsmail Sayar, Tarım arazilerinde veraset intikallerinin çözümü noktasında bilgi için Kütahya Kadastro Müdürü Fatih Işık’ta katıldı. Toplantıda ziraat odalarının, çiftçilerin yaşadığı sorunlar dile getirildi.

Kütahya İl Müdürü İsmail Sayar Kütahya Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bütün vatandaşların kurumlarından faydalanması gerektiğini belirterek Genel Sağlık Sigortası ile ilgili geniş bilgi verdi.

Ziraat Odası Başkanları aylık koordinasyon kurulu toplantısına Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, Tavşanlı Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar, Aslanapa Ziraat Odası Başkanı Şaban Yel, Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Mustafa Başbunar, Çavdarhisar Ziraat Odası Başkanı Musa Özgül, Dumlupınar Ziraat Odası Başkanı Mehmet Işık, Emet Ziraat Odası Başkanı Sami Yüksel, Gediz Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Aslan, Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Şaphane Ziraat Odası Başkanı Talat Bilaloğlu, Pazarlar Ziraat Odası Başkanı Kamil Ünal ile odaların Sekreterleri katıldı.

Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul yaptığı konuşmasında özellikle Organik ceviz desteklerinin artması ve yaşanan sıkıntıları dile getirdi.
Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, her ay bir ilçede gerçekleştirdikleri bu tür toplantılarla Kütahyalı çiftçinin sorunlarına çözüm yolları bulmaya çalıştıklarını kaydederek, ayrıca Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, SGK İl Müdürü İsmail Sayar’ a Kadastro Müdürü Fatih Işık’a ve İlçelerden gelen meslektaşları Ziraat Odası Başkanlarına toplantıya katılarak vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür etti