Sarıgül Domaniç’te vatandaşlarla buluştu

Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, referandum çalışmaları kapsamında Domaniç’e geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanlığını ziyaret eden Mustafa Sarıgül, partililerle sohbet etti. Referandumu değerlendiren Sarıgül, ”Domaniç’teyiz Türkiye’mizin en önemli ilçelerinden bir tanesi sanatıyla, kültürüyle, tarihi doğasıyla gerçekten Domaniç’e girdiğiniz andan itibaren o güzel ormanlık arazinin içinde kendinizi çok başka noktada hissediyorsunuz. Domaniç’in hak ettiği noktaya gelmesi lazım. Domaniç turizm cenneti olabilir, Domaniç Türkiye’nin marka ilçelerinden bir tanesi olabilir. İlerde İnşallah Domaniç’in markalaşması için, iyi bir noktaya gelmesi için çok önemli çalışmalar yapılması gerektiğine inanıyorum. Domaniç’te hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımızla selamlıyorum. Referandumun ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

SİVİL ANAYASADAN YANAYIZ

“Bu anayasa 12 Eylülde askerlerin yaptığı bir anayasadır ve mutlaka değişmelidir. Biz sıvıl bir anayasa yapılmasından yanayız, biz askerimizi kışlada severiz. Tankların kışladan çıkmasını asla istemeyiz. tanklar kışladan bir tek şey için çıkmalı. Toprağımız tehlikeye düştüğü zaman, bayrağımız tehlikeye düştüğü zaman tanklarımız çıkmalı. Demokraside tanklar asla ve asla dışarı çıkmamalı”

ANAYASA DEĞİŞMELİDİR

“Bu mevcut anayasa 12 Eylül sonrası yapılmıştır. O nedenle değiştirilmelidir, ama benim arzum toplumsal uzlaşmayla değişmelidir. Senin anayasan, benim anayasam olmaz. Anayasa Ak Partili yurttaşlarımın da, anayasa Cumhuriyet Halk Partili yurttaşlarımın da, Demokratik Sol Partili yurttaşlarımın da, Milliyetçi Hareket Partili yurttaşlarımın da yani herkesin anayasasıdır. Anayasa Türkiye Cumhuriyetinin tapusudur. Biz tapuyu evet ya da hayır diye ikiye bölemeyiz”

YÜZDE 51 HAYIR ÇIKACAK

“Yurttaşlarımız önümüzdeki hafta oylarını kullanacak. İnanıyorum ki yüzde 51 civarında bir hayır çıkacak. Hayır, çıkmasıyla birlikte asla sevinmeyeceğiz. Hayır, çıkmasını bir zafer haline asla getirmeyeceğiz. Hayır, çıktığı andan itibaren bütün siyasi partilerle birlikte sivil bir anayasayı yapmayı Allah’ım bizlere inşallah nasip etsin”

SİYASİ PARTİLER İÇİN KAVGA ETMEYİN

“Domaniç’te hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden, bütün yurttaşlarımı saygıyla hürmetle selamlıyorum. Domaniçli kardeşlerim siyasi partiler için birbirinizle kavga etmeyin. Seçimdir gelir geçer. Aynı bakkaldan, aynı kasaptan alışveriş yapmak durumundasınız. Siz oyunuz kullanın ama oy kullanmak kavga etmek değildir. Oy kullanmak birbirinize kem gözle bakmak değildir. Biz hiçbir zaman kutuplaşmadan yana değil, her zaman bütünleşmeden yana olmalıyız. Çünkü biz bayrağımıza bağlıyız. Toprağımıza bağlıyız. İnançlarımıza her zaman saygılıyız. Biz din farkı da, dil farkı da, ırk farkı da, kültür farkı da, mezhep farkı da gözetmeyen güzel bir yapı planlamayı istiyoruz”

BU TOPRAKLAR ATALARIMIZ TOPRAKLARIDIR

“Sevgili, Domaniçliler bu topraklar atalarımızın, ecdatlarımızın topraklarıdır. Bu topraklar bizim için son derece önemlidir. Ama bu topraklarda Türkiye Cumhuriyetini var eden Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının varlığı bizim için önemlidir. Elli İslam ülkesi içerisinde laiklikle yönetiliyorsak, başı açık kardeşimde başı kapalı kardeşimde bizim diyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının almış olduğu Cumhuriyet rejimine borçluyuz. Cumhuriyet hepimizin cumhuriyetidir”

Mustafa Sarıgül ilçe teşkilatını ziyareti sonrasında, ilçe merkezinde esnaf ve kahvehaneleri gezerek vatandaşla bir araya geldi.