Güney köprüsünden başladılar

Yıllardır bitmeyen Domaniç-Tavşanlı yolunun inşaatını üstlenen yüklenici firma, Güney köprüsünde işe başladı.

Yeni köprü için yaklaşık 48 tane kuyu kazılarak demir çubuklarla güçlendirme çalışmaları yapılıyor. Öte yandan Berçin-Çamlıca yol ayrımına kadar olan bölümü ile Domaniç – Tatarlar arasının bu yıl tamamlanacağı belirtildi.

Domaniç-Tavşanlı yolundan günlük 3-4 bin araç geçiyor bunlardan geçen araçların büyük çoğunluğu ağır vasıtalar. Berçin altı, Karaköy altı, Küçükköy virajı gibi tehlikeli yerlerin kaldırılması ile kazalar oldukça azaldı. Ölümlü kazaların meydana geldiği, Muhacırlar ve Güney köprülerinin yerlerinin deriştirilmesi ile yolun en riskli yerleri bitmiş olacak.

Büyük ortak işe el attı

İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, yıllardır sürüncemede kalan Domaniç – Tavşanlı yolu için her gün mücadele verdiklerini belirterek, ” Bu yıl işe yüklenici firmanın büyük ortağı el attı. Daha güçlü makine ekipmanı ile çalışmalar başladı. Güney Köprüsü, Kozcağız Köprüsü ve Muhacırlar virajlarının bu yıl sonlandıracağı sözünü aldık. Yolun, Tatarlar’a kadar olan bağlantısının bu yıl itibarı ile hizmete gireceğini söylediler. Bizde bu işin takipçisi olacağız” dedi.