“Domaniç’ten 12 bin evet çıkmaz”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sayın Ali Çetinbaş’ın “Domaniç’ten inşallah 12.000 evet çıkacak” sözüne ilişkin CHP Kütahya İl Sekreterliğinden basın açıklaması.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Sekreteri Makbul SARI gazetemize yaptığı basın açıklamasında, “16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliğinin halk oyuna sunulması referandumu ile ilgili olarak Kütahya il merkezinde Adalet ve Kalkınma Partisince Yasalara, Yüksek Seçim Kurulu ve İlçe Seçim Kurulu kararlarına aykırı olarak duraklara, inşaat alanlarına, karayolu güzergahlarına, Evet afişlerini asmışlardır. Bunların kaldırılması için Seçim Kurullarına müracaat ettik, Haksızlık ve hukuksuzluğa boyun eğmeyeceğiz.
Hayır broşürü dağıtan vatandaşlarımıza, Partililerimize AKP Merkez İlçe yöneticisi, AKP’li Simav Belediye Başkanı tarafından fiili saldırıda bulunulmuş, Hayır çalışmaları engellenmiştir. Devletin tüm olanaklarını kullanıp halkımızın bir kısmını Hayır oyu verecek olanları terörist, vatan haini diyerek bölüp ayrıştıranlar yasalarca herkese YASAK olanlar AKP’ye ve AKP’lilere YASAL oluyor. AKP Kütahya İl Başkanı Sayın Ali Çetinbaş Domaniç’te yaptığı açıklamada “Domaniç’ten inşallah 12.000 evet çıkacak” demiş. Domaniç’in seçmen sayısı 12082, tüm seçmenlerin oy kullandığını farzetsek bile Domaniç’ten 12.000 evet çıkmaz. Kütahyalı, Domaniçli yurttaşlarımız niçin evet desin? 15 Yılda Domaniç’e hizmet getirilmediği için mi?, Satılmayan, özelleştirilmeyen GLİ kömür işletmelerinin de satılması için mi? Satılmayan, özelleştirilmeyen Etibor’un satılması için mi evet diyecek? Gittikçe azalan nüfusunun köye dönüşmesi için mi? Evet desin? AKP 15 yılda Kütahya’ya ne verdi? Cumhuriyetin kazanımları geçmiş hükümetlerce yapılan varlıklarını TÜGSAŞ, KÜMAŞ, Şeker Fabrikası, Eti Gümüş, Seyitömer Termik Santralı, Seyitömer Kömür İşletmeleri, Tunçbilek Termik Santralı’nı sattı özelleştirdi. Özelleştirmeden elde edilen paralarla Kütahya’ya hangi tesis, fabrika yapıldı? Kütahya halkı niçin Evet desin?
Evet dediğinde Kütahya’da işsizlik, ekonomik kriz bitecek mi? İşçi, memur, esnaf, emekli, çiftçi, çinici rahatlayacak mı? Elimizde son kalan ETİBOR ve GLİ (Garp Linyitleri İşletmesi) satışı duracak mı? Taşeron çalışanları kadroya alınacak mı? Herkes parti torpili olmadan işe girebilecek mi?
Kütahya’ya Yüksek Hızlı Tren gelecek, devlet hastanesi yapılacak mı? Eğitim, yurt, sağlık hizmetleri ücretsiz olabilecek mi? TERÖR bitecek mi?
17/25 Aralığın hesabı mı sorulacak? Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklarla mücadele mi edilecek? Bakan ve Milletvekili çocukları da asker olup Suriye’ye Irak’a gidecek mi? Ülkemizin geleceği için, Çocuklarımızın geleceği için, Kısacası Geleceğimiz için HAYIR diyoruz. Tek adam rejimine HAYIR.
Parti Devletine HAYIR Meclisin tasfiyesine HAYIR Sorumsuz Yönetime HAYIR Teslim Alınmış Yargıya HAYIR Ekonomik Krize HAYIR
Teröre HAYIR Ortak Değerlerin tahribine HAYIR Bölünmeye HAYIR Seçilmiş Krallığa HAYIR” ifadelerine yer verdi.