Orman İşletme Müdürlüğü 1299 adet ceviz badem fidanı dağıtı

Domaniç Orman işletme Müdürlüğü orman haftası nedeniyle gelir getirici fidan dağıtımı gerçekleştirdi.

Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü ve Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığı ile birlikte 21-26 Mart tarihleri arası orman haftası etkinlikleri düzenledi. Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan “Orman Haftası” programı Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yoğun katılımla gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Osman YILDIZ, “Ormanları korumak demek hem kendimizi, hem insanları, hem çevremizi, hem de geleceğimizi korumak demektir. Ağaç ve orman sevgisine dinimizce de büyük önem verilmiş, Peygamber Efendimiz (sav) savaşta bile yeşile, ağaca zarar verilmemesini emretmiştir. Yine bir başka hadisi şeriflerinde, “Bir Müslüman bir ağaç veya bitki dikerse, ondan kuş, insan veya hayvan yediğinde bu onun için sadaka olur. Bizlerde çevremizi ve ormanlarımızı korumak için öncelikle çocuklarımız ve öğrencilerimizden başlayarak, topluma örnek teşkil etmeli ve bu bilincin yerleşmesi için elimizden geleni yapmalıyız” dedi. Orman Haftası ile ilgili konuşmalar, oyunlar ve şarkılarla devam eden programın son bölümünde okul bahçesine 90 adet ladin, sedir, Selvi, çam, mazı ve mavi Selvi cinsi fidanlar dikildi. İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu ve Orman İşletme Müdürü Güryay Volkan Andiç ile birlik öğrencilere hediyeler dağıttıktan sonra katılımcılara ağaç hediye edildi. Program yemek ikramı ile son buldu.
Domaniç Orman İşletmesi günün anlam ve önemine binaen vatandaşlara orman işletme müdürlüğü bahçesinde gelir getirici olarak ceviz ve badem fidanı dağıttı. Osmanlı devletinin kurulduğu yıl olarak 1299 yılı göz önünde bulundurdu. Her yıl ağaç fidanı dağıtan İşletme bu yıl vatandaşların gelir getirici ürün olsun istediklerini belirtti.

Programa, İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Orman İşletme Müdürü Güryay Volkan Andiç, Daire Amirleri Siyasi Parti Temsilcileri, STK’lar Orman İşletme Çalışanları, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.