Domaniç’e tabiat parkı için bakan imzayı attı

İlçe halkı tarafından palazoğlu olarak bilinen alana, yapılması planlanan Topuk Yayla Tabiat Parkı Projesi için Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu imzayı attı.

İlçemize turizm alanında büyük katkı sağlayacak Topuk Yayla Tabiat Parkı, bittiğinde bölgede önemli bir turizm merkezi ve Türkiye’nin 210’ncu tabiat parkı olacak.

Topuk Yayla Projesi bir yıl boyunca incelendikten sonra çalışmalar başlayacak.

2016 yılı Temmuz ayı içerisinde Domaniç-İnegöl yolu üzerindeki, Topuk Yayla’nın (Palazoğlu), tabiat parkına dönüştürülmesi konusunda istişarelerde bulunmak için İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu ile birlikte Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, yanında Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım ve Afyon Orman ve Su İşleri Bölge Müdür Yard. Resül Doğan´ı da alarak, yaylalarda incelemelerde bulundu ve ekip daha sonra İlçe Kaymakamlık binasında yaylara yapılabilecek projeler konusunda istişare toplantısı yapıldı.

İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaoğlu´nun girişimleri ile Domaniç-İnegöl yolundaki yaylanın Tabiat Parkına dönüşmesi için başlatılan çalışma neticesinde Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu konuyu yakından takip ederek hızlandırdı.
İlçe ekonomisine katkı sağlayacak olan proje ilk toplantıdan sekiz ay sonra Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun imzasıyla onaylandı.

Turizm alanında önemli adımlar atan Domaniç Kaymakamlığının yapmayı hedeflediği bu projenin içerisinde, günü birlik kamp ve piknik kullanım alanlar, yürüyüş parkurlan, WC, mescit, çadır kamp alanı, çay bahçeleri gibi fonksiyonlar bulunmakla birlikte, gerek günü birlik ziyaretçilerin, gerekse konaklamak isteyenlerin rahatlıkla kullanabileceği kapsamlı bir turizm kompleksi halini de almış olacak.

İncelme süresi yaklaşık 1 yıl olarak planlanan tabiat parkı 3 yıla kadar bitirildiğinde adeta bir turizm cenneti olacak.

Ayrıca, İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, projeyi yakından takip eden Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya teşekkür etti.