Çetinbaş, “Domaniç’ten inşallah 12 bin evet çıkacak”

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş Parti binası önünde halka seslendi.

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Parti yönetimi ve ilçe teşkilatı ile birlik ilçe pazarı, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra Parti binası önünde vatandaşlara seslendi.

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş konuşmasında, “Yiğit Domaniç’imizin yiğit insanları Hayme ananın aziz torunları Kütahya’mız şehir dışında başka coğrafyalarda konuşulduğunda ismini zikretmeden geçemediğimiz Kuruluşa tarihlik eden Domaniç’imizde bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu soğuk günde bizleri dinlemeye gelen bende bu memleketin sahibiyim, bende memleketimin yarınlarda daha iyi yönetilmesi için elimi taşın altına koyarım diyen kıymetli hemşerilerim hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Domaniç’e defalarca geldim seçimlerde geldim, teşkilat çalışmalarında geldim. İl genel meclis üyelerimiz ve ilçe başkanı davet etti geldim. Resmi programlarda geldim. Burada her geldiğimizde aynı gördüğümüz hiç değişmeyen bir şey var. Koca yürekli insanlar, kalplerinde büyük bir iyilik ve muhabbet. Bizi her zamanki gibi muhabbetle karşıladınız. Aileleriniz mutlu olsun işlerin kolay gelsin. Allah yardımcınız olsun. 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştireceğimiz 18 maddelik halk oylaması ile alakalı bugün Domaniç’imizdeyiz. Bütün ilçeleri, köyleri dolaşıyoruz, beldeleri dolaşıyoruz. Kütahya hazır Kütahyalının hali bir başka Kütahya liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gönlünden büyük bir muhabbet kurmuş ve biz oraya varmadan siz devam edin başka yerlere gidin biz liderimizin arkasındayız diye haykırıyor. Bakın bu resmi görmemiz lazım bu 18 maddede ne var? Hangi maddeleri içeriyor. Bu değişiklikte neler olacak. Bu değişiklik ile siyasi istikrar artık hiç bozulmayacak. Siyasi istikrara bağlı olduğunu düşündüğümüz ve ne zaman ekonomik bir gelişme olsa tek parti döneminde yine olduğunu gördüğümüz ekonomik gelişme, üç bütün vesayet odakları bir daha kafasını kaldıramamak üzere ayaklarımızın altına inecek. Herkes vesayet diyor ne demek bu vesayet? Oyla halkın verdiği yetkiyle iktidara gelmediği halde iktidara ortak olan onunla yönetim biçimi hususunda birlikte hareket eden kuvvete biz vesayet odağı diyoruz. Nerde Karşımıza çıkıyor? Bürokraside, bürokratik vesayet başka askeriyede karşımıza çıkıyor, askeri vesayet, başka yargıda karşımıza çıkıyor, yargıda vesayet, başka bu meydanda bulunan bütün kardeşlerimiz hayatının bir döneminde kendilerinde veya ailelerinde bu vesayet odaklarının şamarını yüzünde hissetmiştir. Artık buna müsaade etmeyeceğiz. Artık milletimiz nasıl istiyorsa, nasıl yönetilmek istiyorsa milletimiz karar verecek. Bakın parlamenter sistem iyiydi niye değiştirmek istiyorsunuz diyorlar. Parlamenter sistem iyiydi de Ak Parti iktidarından hemen önceki dönemde bu millete karşı ne kadar iş varsa ortaya koymak nerden çıktı? 1960’da bir darbe 80′ de bir darbe daha 28 Şubat Post Modern darbesi yargı sürecinde başın kapalı, kıyafetin değişik sen giremezsin. Senin sakalın şapkan uygun değil asker çocuğunu ziyaret edemezsin deyip bu millete zulüm eden ve vesayet odaklarını bugün değiştirmek istediğimiz Parlamenter sistem üretmiştir.
Bu millet nasıl idare edilmek istiyorsa o şekilde idare edilecek. Güçlü, söylediği zaman sözü dinlenen bir ekonomik güç olmak için bu bölgede en güçlü çocuklarımızın kendinden emin bir şekilde yaşamaları için 16 Nisan’da bir büyük değişikliği hep beraber gerçekleştireceğiz. Domaniç’te beklentimiz çok büyük. 12085 tane seçmenimiz var. Sizden talebimiz şu, 16 Nisan’a kadar çalışacağız. Sadece teşkilat mensupları değil herkes çalışacak. Domaniç’ten inşallah 12000 tane evet çıkacak. 16 Nisan’da kocaman bir evet ortaya koymak için, Domaniç’ten sandıkları gümbür gümbür patlatıp sesimiz Ankara’ya duyurmaya hazır mısınız. Ben Hasantepe’ye Hisar Mahallemize, Cumhuriyet Mahallemize, Karşıyaka Mahallemize, Domaniç’imizin bütün köylerine yürekten selamlarımızı söylüyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ve beraberindeki heyet Domaniç Dumlupınar Üniversitesi Haymeana Meslek Yüksek Okulu, İlçe Hastanesi, Çukurca Beldesi ve köy ziyaretlerini gerçekleştirdi.