Önce elimizdekileri değerlendirelim

Domaniç Yüksek Öğretim Hizmetleri Geliştirme Derneği Başkanı Rıza Gencer ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Uysal geçtiğimiz hafta gazetede yayınlanan ‘Ormancılık Fakültesi’ kampanyası ile ilgili açıklama yaptı.

Domaniç Yüksek Öğretim Hizmetleri Geliştirme Derneği Başkanı Rıza Gencer ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Uysal Sinan Uysal gazetemize gelerek açıklama yaptı.

Dernek Başkanı Gencer, “Geçtiğimiz hafta Domaniç Gazetesinde sivil toplum örgütleri Ormancılık Fakültesi açılması yönünde ilan vermişlerdi. Biz Yüksek Öğrenim Hizmetleri Derneği olarak bu girişimi içtenlikle destekliyoruz. Ancak şartlar gereği böyle bir bölümün açılması uzun ve zor olacaktır. Bu yüzden biz diyoruz ki elimizdekilere sahip çıkalım. Domaniç olarak ilçemizde var olan işletme, büro yönetimi, bankacılık ve insan kaynakları bölümlerine uygun olan 4 yıllık bölümlerin açılması için mücadele edelim. Böyle daha doğru olacağı inancındayız ve bunun için çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü bilmeniz gerekmektedir. İlçemizin öncellikli sorunun yurt olduğunu bununla ilgili olarak halktan ve yetkililerden destek bekliyoruz” dedi.

21 Martta Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ile randevularının olduğunu ve bu konuları dile getireceklerini ifade ettiler.