Nazlı, “Bu sistem sayesinde yatırımların üç katı yapıldığına şahit olacaksınız”

Ak Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı 16 Nisan’da yapılacak referandum çalışmalarını Domaniç’ten başlattı.

Nazlı, Domaniç ziyaretinde Ev ziyaretleri, Pazaryeri, Esnaf Ziyaretleri, Domaniç Orman işletme lokalinde Muhtarlar ve STK’lar ile buluştuktan sonra Çukurca Beldesini ziyaret etti. Çukurca ziyaretinin ardından Domaniç Orman İşletme lokalinde gençlere yönelik ‘Genç Kürsü’ programı düzenledikten sonra ilçeden ayrıldı.

Milletvekili M. Şükrü Nazlı Muhtarlar ve STK’lar ile yaptığı konuşmasında, “Domaniç sağ olsun her zamanki gibi bizleri misafirperverliği ile bizleri bağrına bastı. Bizler buraya gelince büyük bir heyecanla muhabbetle geliyoruz. Hem şahsi hem de manevi olarak düşündüğümüzde son derece önemli, ecdadımızın emanet ettiği yer Domaniç. Bugün burada hem kamuoyunu bilgilendirmek hemde sizleri bilgilendirmek ve destek istemek için bilgilendirmek istiyoruz. İlk başlangıç olarak Domaniç’ten başlıyoruz. Domaniç’ten start veriyoruz. 16 Nisan seçimi ile ilgili bilgi kirliliği var, Hayır propagandası yapan aslı astarı olmayan karalamalar, iftiralar var. Hakikaten bu ülke insanının önünü açacak Tarihi bir süreç bu çok partili sisteme geçişimizden beri yapılan büyük değişimlerden bir tanesi olacak. Tabii ki karar milletimizin milletimizin teveccühü olursa. Buna neden ihtiyaç duyuldu niçin gündeme geldi? Sorusunu cevaplamamız lazım. Bu ihtiyaç uzun zamandan beri vardı ama nasip bugüne imiş. Bu topraklar kendi kaderi ile baş başa bırakılmak istenmemiş bir taraftan dışarıdaki düşmanlar bir tarafta da içimizdeki hainlerle işbirliği yaparak sürekli oyunlar oynanan istikrarlı ve huzurlu olmaması için elden gelen her şeyin yapıldığı bir ülke haline gelmiş. Mevcut kurgulanan sistemde de buna fırsat vermiş. 1923’te genç Cumhuriyetimizi kurduktan sonra 1950’ye kadar bu ülkede tek parti siyaset hayat vardı. CHP tek bir parti idi her yapılan seçimde tek bir partiye oy vermek zorundaydınız başka bir alternatifiniz yoktu. 1950’den çok partili sisteme geçildi ve Demokrat parti kuruldu. Halkımız büyük bir teveccüh gösterdi. Demokrat parti adının duyulmasının tabelaların takılmasından sonra ‘Yeter karar milletindir’ sloganı çok beğenildi ve halk biraz nefes aldı 10 yıl boyunca istikrarlı bir dönem halkın biraz daha devletle barışık olduğu bir dönem oldu. Maalesef bunu da çok gördüler ülke insanına 10 yıl sonra bir başbakan İki bakanla beraber idam edildi. Birçok milletvekili hapse atıldı. Bunun bedeli de halka ödetilmiş oldu.
Adnan Menderes, Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan dönemlerini çıkarırsak ülkenin yönetimi tam bir kaos, sıkıntı ve istikrarsızlık dönemi. Bu halka da çok büyük sıkıntılar getirmiş bu dönemlerde Türkiye küçülmüş. Parlamenterler sistemde bugüne kadar gelmeye çalışmışız. Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. Türkiye artık yeni bir döneme geçiyor Türkiye için, birde dünyada kritik bir süreçten geçiyoruz. Ortadoğu’da hemen yanı başımızda devam eden sıcak savaş, küresel güçler, dünyaya yön veren güçler bunların bu coğrafya da istek ve emelleri bizi şuna zorluyor. Artık bu ülke koalisyonlarla siyasi istikrarsızlıklarla asla yönetilemez. Güçlü bir liderliğe, kararlı, hızlı etkili bir icraat yapabilecekleri hükümetlere ihtiyacı var. Dolayısıyla Türkiye’nin burada yapması gereken mevcut sistemin en kısa değiştirip bir daha böyle bir dönemin olmamasını sağlamak. Bir an için haya edin bu 15 Temmuzda yaşadığımız milletimizi bu kahramanlığı sayesinde def ettiğimiz belada koalisyon hükümetinde yakalanmış olsaydık Allah korusun bu ülkenin hali ne olurdu.

15 Temmuz ‘da yaşanan hadiseden sonra MHP’nin Türkiye’de bu sistem değişikliğinin iyi anlaması ve MHP’nin yapmış olduğu çıkış çok önemlidir. Kendisinin teklifi ile buralara geldik ve huzurlarınızda Bahçeli’ye Teşekkür ederim. Kendisi mevcut siyasi partisini değil ülkeyi ön plana almak bu bakış açısı ile hayata bakarak bunun gerekli olduğunu da ifade etmiştir. Dolayısıyla bu iki partinin uzlaşısıyla bugün hep birlikte referanduma gidiyoruz. Tek bir partinin düşüncesi değil. Anayasa değişikliğindeki yapılacak olan bu değişiklik, Türkiye’de bir hükümet sistemini öngörüyor. Halkın kafasını karıştırmak için rejim elden gidiyor gibi şeyler söyleniyor asla böyle bir şey yok.

Milli irade hakim olsun eskiden yasamayı seçiyordunuz şimdi ise yürütmeyi de seçiyorsunuz yani başkanı. Değeriniz ve elinizdeki güç artıyor. Hayır diyenler millete gitmekten korkuyor. Biz korkmuyoruz. Bu sistemde her türlü söz ve güç millette olacaktır. Bu sistem sayesinde yatırımların üç katı yapıldığına şahit olacaksınız” dedi.

Milletvekili akşam saatlerinde ‘Genç Kürsü ’ programında Referandum ile bilgilendirmelerin ardında çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.
Nazlı, “Domaniç’e yapmayı planladığımız Açık Ceza Evi inşallah 2017 programına alınıyor. Domaniç beş tane gölet yapacağız. Bunların iki tanesi ihalesi yapıldı üçünün ise Proje ihaleleri yapıldı. Proje ihalesi yapıldıktan sonra etüd çalışmaları uzun sürüyor, bunlar için biraz sabretmemiz lazım. Çünkü yapılan tek bir hata sıkıntılara sebep olabilir. Hisar İlkokulu kısa zaman sonra ihalesi yapılacak ve bu okulda güzel bir konferans salonunda olacak. Ayrıca İnegöl-Domaniç yolu ile de Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yol kış şartlarında uygun değil. Bu yolda şerit artırımına gidilecek. Tırmanma şeridi yapılacak. Kışın tuzlama çalışmaları ve ağır kış şartlarından dolayı yollarda bozulmalarına neden oluyor. Bu yüzden bu yolu şerit artırımından sonra inşallah sıcak asfaltta kaplanacak. Domaniç’e ayrıca gençlik merkezide planlıyoruz” dedi.