Domaniç’te 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü

Sultan Alaaddin Camiinde şehitlerin ruhuna hitaben sabah namazında mevlid-i şerif okundu.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünde, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk konuldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 12.00’da başlayan törende, İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, gaziler ve vatandaşlar hazır bulundu.

İlk olarak anıta İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, çelenk bıraktı. Ardından da Belediye Başkanı Sahvet Ertürk çelenk koydu. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin yaptı. Zengin, “Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde şehitliklerde elbiseleri dahi çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde kefensiz, bazılarıda mezar taşı olmadan ama görevi yapmış olmanın gururu içerisinde yatan kahraman asker şehitlerimizi ülkemizin esenliği yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için canlarını feda eden yüreği pek şehit polislerimizi yurdumuzun en ücra köşelerinde insanımızı aydınlatma yolunda cefakar ve fedakarca görev yaparken şehit edilen öğretmenlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anmak üzere toplandık” ifadelerine yer verdi.