Turgay Başyayla yeniden Domaniç’e geliyor

Geçtiğimiz yıl Sarıkızdaki çekimlerinin tamamlanıp yayınlanmasının ardından Domaniç Belediyesinin katkıları ile tekrar Domaniç’e geliyor.

Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkaran “Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu” programı, ilçemiz Ebe Çamlığında ve Sondem’de ikinci kez çekimleri gerçekleşecek.

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip tanıtımlarına devam ettiriyor. Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde buluşturacak.

Yöremizin tirit ve keşkek aşını lezzetlerini, yöreye özgü restoranlarda aşçılarımız ile Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgârları estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun Domaniç yolculuğu devam ediyor.

Turgay Başyayla Domaniç Belediyesinin katkıları ile Ebe Çamlığına Yörük çadırı kuracak.

30 Martta çekimlerine başlanacak programa yöresel sanatçımız İsmail Erçek ve Yörük kızı Fatoş Kadıoğlu katılacak.

30 Mart Perşembe günü yapılacak program için ‘Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’ programı editörü Mahmut Ayhan ilçemizdeki çekim yapılacak yerler, yemekler ve program akışını belirlemek için incelemelerine başladı. Ayrıca, gazetemizi ziyaret ederek program akışını anlattı.