Köylerde artık su parası toplanacak

İlçe Kaymakamlığı tarafından Domaniç’in tüm köylerinde yapılan ‘halk buluşması’ ilçeye en yakın köy olan Durabey köyünde düzenlendi.

Durabey köyünde Cuma namazına müteakiben düzenlenen ‘halk buluşması’, “Yoka Gave” olarak bilinen köy kahvesi bahçesinde sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

İlçe Kaymakamı Karaloğlu, vatandaşların, istek, öneri ve şikâyetlerini hiç çekinmeden paylaşmalarını istedi.
Hedeflerinin, vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini değerlendirmek ve halkın şahsi veya idari birimlere müracaatlarını beklemeden, doğrudan temas kurmak ve toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşmak amacıyla muhtarlar, kurum amirleri ve toplumun farklı kesimlerini buluşturmak olduğunu belirtti.

Durabey köyü vatandaşları yol, düğün salonu, eğitim ve özellikle su sıkıntılarını dile getirdi.

Karaloğlu, “ Durabey köyü konum itibari ile İlçeye en yakın köy ve Domaniç dağları eteğinde eşsiz bir manzaraya sahip en güzel köylerimizden birisi. Köy yollarımızda ilk öncelik ana yollar, sonrasında ara yollarımız, imkanlar dahilinde yapılacak. Köylerimizin %90’ınında su sıkıntısı çözüldü. Yazın içme suları ile bahçe sulayanlar, ya da kışın sular donmasın diye açılan sular yüzünden su sıkıntıları yaşıyoruz. Depoları 500 tona çıkarsak bile bunun önüne geçemeyiz. Bunun için Mayıs ayı itibari ile tüm köylerimizde köy muhtarlarımız tarafından su parası toplanacak. Ücretini muhtarlarımızın da katılacağı toplantılarda belirleyeceğiz. Muhtarlara bu konuda tam destek verilecek, su sayaçları olmayanların su sayaçları takılacak, parasını ödemeyenlerin suları kesilecek” dedi.

Kaymakam Karaloğlu, program sonunda Durabey köyünde yapımı planlanan düğün salonu için arazi keşfi yaptı.