Patlamada şehit olan Çakar, mezarı başında anıldı

Ankara’da otobüs beklerken düzenlenen hain saldırıda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mehmet Emre Çakar, Cuma namazından sonra Karaköy’de mezarı başında anıldı.

Hain bombalı saldırının üzerinden bir yıl geçti. Şehit, Mehmet Emre Çakar şehit oluşunun birinci yılında ailesinin düzenlediği mevlidi şerifle anıldı.

Cuma namazı öncesi Şehit Mehmet Emre Çakar için mevlit okundu. Daha sonra mezarı başında Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Şehit Mehmet Emre Çakar’ın babası Hikmet Çakar güçlükle ayakta durdu. Baba Hikmet Çakar’ı, İlçe Kaymakamı, Domaniç Belediye Başkanı ve yakınları teselli etmeye çalıştı. Ardından, eski okul binasına Şehit Çakar’ın hayrına yemek ikram edildi.

Tören sonra açıklama yapan Hikmet Çakar, “Gelen herkesten Allah razı olsun. Bu acılı günlerimizde bizleri yalnız bırakmadılar. Ne desem çok boş, konuşmak benim için çok zor. Dayanacak gücüm yok. İlçe kaymakamımıza, Belediye Başkanına, İlçe Müftümüze, gelen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Kütahya Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hüseyin Keleş, Kütahya Şehit Yakını Gaziler Birimi Sorumlusu Bilal Can, daire amirleri, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.