Belediye’ye trilyonluk bağış

Hayırsever Kazım Karakoç ve oğlu Mustafa Karakoç Hastane yolu üzerinde bulunan eskiden öğrenci yurdu olan 4 katlı  binayı Belediyeye bağışladı.

Domaniç Belediyesine 1984-1989 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Rasim Karakoç’un oğlu Kazım Karakoç ve torunu Mustafa Karakoç daha önceden yurt olarak kullanılan 880 m2 arsa üzerine 300 m2 alana inşa edilmiş bodrum + 3 katlı binayı Domaniç Belediyesine bağışladı.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk konu ile gazetemize yaptığı açıklamasında, “1984-1989 yılları arası Belediye Başkanlığı yapan Rasim Karakoç’un oğlu Kazım Karakoç bilindiği üzere belediyemize daha önceden iki maden ocağı bağışlayarak bu güne kadar belediyemize büyük katkıları olmuş. Hatta bu günlere kadar gelmemize vesile olmuşlardır. Yine bu kez Kazım Karakoç’un oğlu Mustafa Karakoç Belediyemize Bodrum+3 katlı daha önceden yurt olarak kullanılan 880 m2 arsa üzerine 300 m2 alana inşa edilmiş binasını büyük bir Domaniç sevdalılığını göstererek Domaniç Belediyesine kayıtsız şartsız bağışlamıştır. Başta Belediyemize çok büyük emekleri bulunan rahmetli Rasim Karakoç’a, oğlu Kazım Karakoç’a ve torunu Mustafa Karakoç ailesine Domaniç halkı adına sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Gözyaşlarımı tutamadım

Ertürk, “Memleketine hizmet edenleri bu milletin asla unutmayacağını ve her zaman minnetle anacağını belirtmek istiyorum. Kazım Karakoç abim beni aradığında, beni ziyaret etmek istediğini söyleyince çok sevindim. Ama bu teklifle geleceğini hiç düşünmemiştim. Oğlu ile birlikte belediyemize gelerek bu teklifi sunduklarında göz yaşlarıma hakim olamadım. Karakoç ailesini bugüne kadar Domaniç’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah güzel hizmetlere vesile olacaktır” dedi.