Bölgede Kütahya’yı temsil ettik

Kütahya’da düzenlenen halk oyunlarında birinci olan Domaniç Ortaokulu Folklor ekibi bölgede üçüncü oldu.

Ocak ayı içerisinde Lise ve ortaokullar olmak üzere on dört okul ilçelerini temsil etmek için yarışarak, Kütahya okullar arası halk oyunları ortaokullar arası düzenlemesiz dalda il birincisi eğitimci İbrahim Gökçe’nin çalıştırdığı Domaniç Ortaokulu olmuştu.

Bu birincilik sayesinde Domaniç Ortaokulu Marmaris’te yapılan halk oyunları bölge yarışmasında yıldızlar düzenlemesiz dalda Kütahya’yı temsil etti.

4-5 Mart 2017 tarihlerinde Marmaris’te yapılan halk oyunları bölge yarışmasında yıldızlar düzenlemesiz dalda Kütahya’yı temsil eden 10 kişilik ekibimiz Domaniç ortaokulu 8 il arasında 3’ncü olarak bronz madalya ile ilçeye geri döndüler.

Marmaris’te düzenlenen bölge yarışması 7 hakem ile görev yaptı. Yarışmalara, Kütahya, İzmir, Aydın, Denizli, Antalya, Burdur, Isparta ve Uşak il birincileri katıldı.

Domaniç Ortaokulu Müdürü Muzaffer Sonel Küçük, “Marmaris’te yapılan halk oyunları bölge yarışmasında yıldızlar düzenlemesiz dalda Kütahya’yı temsilen Domaniç ortaokulu 8 il arasında 3’ncü olarak bronz madalyamızı aldık. Hiç seyircimiz olmamasına rağmen seyircilerden büyük alkış almış hatta bazı seyircilerden yanımıza gelerek ‘nasıl birinci yapmadılar’ diyerek. Bizleri teselli etmişlerdir. Bu ekip çalışmalarına devam ederek Türkiye Şampiyonasına gitmeye mutlaka gitmeye hak kazanacaktır. Öğrencilerimizi velilerini ve çalıştırıcılarını tebrik eder Domaniçlilerden bu ekibi desteklemelerini istiyoruz. Etkinlikler çerçevesinde her yıl özellikle halk oyunlarımıza ağırlık veriyoruz. Hocamız İbrahim Gökçe’ye çok teşekkür ederiz. Toplamda 10 kişi oynayan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.