Sanayi sitesi elektriğine kavuşuyor

Domaniç Küçük Sanayi Sitesi OEDAŞ ihalesinin ardından elektrik şebekesi çözüme kavuşturuluyor.

Domaniç Küçük Sanayi Sitesi yönetim kurulu 2015 yılında OEDAŞ Kütahya İl Müdürlüğüne yapmış olduğumuz müracaatlar sonrasında proje oluşturuldu.

OEDAŞ Kütahya İl Müdürlüğü tarafından ihale aşamasının ardından 21016 yılı trafo ve direklerinin dikilmesi ile birlikte müteahhit firma kış şartlarından dolayı elektrik şebekesini tamamlayamamıştı. Geçtiğimiz hafta firma yetkililerinin çalışmalara hız vermesi ile bu sene sanayi sitesi aktif hale gelmesi bekleniyor. Şu an itibari ile birkaç işyeri faal olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Domaniç Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi 2004 yılında 7 esnaf ile birlikte kuruldu. 2015 yılında sayı 41 oldu. Bu arada (2004 ile 2015) yılları arasında daha önceden belirlenmiş olan sanayi bölgesinin oturduğu araziyi şahıslardan tarla olarak alındıktan sonra ve 2015 yılının altıncı ayında 58 dükkan olarak proje başladı. Domaniç Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi 2016’nın sanayi sitesi %80 ve%90’ın tamamlanmış durumda, hatta taşınan esnaf arkadaşlar dahi var.

Domaniç Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Sağlam, “Hedefimiz bu sene itibari ile Sanayi Sitemize taşınmak. Mütahit firma elektrik hatlarını tamamlamak üzere çalışmasına hız verdi. En kısa zamanda bitecek. Bizlere bu yolda destek veren herkese teşekkür ederim. İnşallah kısa zaman içinde faal olarak çalışmaya başlarız” dedi.