Anadolu Ajansı’nın Muhabirleri Kütahya’nın sesini dünyaya duyuruyor

Anadolu Ajansı’nın Kütahya bürosuna bağlı olarak çalışan Muharrem Cin, Alibey Aydın ve Serdar Yiğit, yaptıkları ilgi çekici haberler ile Kütahya adını tüm dünyaya duyuruyor.

Genç gazeteciler, yaz kış demeden haber peşinde koşuyor.

Mehmet Yaylıoğlu

İletişimin gün geçtikçe hızlandığı günümüzde, Anadolu Ajansı da bu hıza ayak uyduruyor. Özellikle Kütahya AA bürosuna bağlı ekiplerin yaptığı haberler hem hızlı hem de güvenilir olması açısından dikkat çekiyor.

İl merkezi ve diğer ilçelerdeki muhabirlerin yaptığı haberlerin tamamına yakını ulusal medyada ve dünya basınında yer buluyor. AA Kütahya muhabiri Muharrem Cin’in yaptığı, “yaşlı çiftin yıldırım düşmesi sonrası ölen inekleri” haberi bir anda tüm ülkede konuşulan konu olurken yaptığı diğer haberler de sıklıkla ulusal basında yer aldı. Yaşlı çift haberi sayesinde yaşlı çifte ölen ineklerinin yerine yenileri alınmış ve bir ailenin ağlayan yüzü güldürmüştü.

Yine AA Tavşanlı muhabiri Alibey Aydın’ın önceki gün yaptığı, “Tavşanlı leblebisinin kokusu dünyaya yayılıyor” başlıklı haber de tüm Türkiye basınında büyük ilgi gördü. Özellikle internet medyasının kullandığı haber, ulusal yayın yapan gazetelerde de büyük yer buldu. Domaniç AA muhabiri Serdar Yiğit’in tüm kış boyunca yaptığı karla mücadele haberleri de tüm ulusal medyada görüntülü ve yazılı olarak kullanılmıştı.

Serdar Yiğit’in bir diğer ilginç haberi ise Domaniç ilçesinde yapılan yol çalışmalarında, Roma dönemine ait çok sayıda taş gülleye rastlandığı haberi oldu. Bu haber tüm ulusal medyada çok geniş yer bulmuştu.

İlimizdeki bir diğer AA muhabiri Ramazan Doğan da hem ulusal basında hem de sosyal medyada çokça yer alan ve paylaşılan “200 sokaktaki kedileri besleyen üniversite öğrencisi” haberini yaptı.