Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden minik kardeşlerine “sıcacık yardım”

Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, ihtiyaç sahibi öğrencileri ördükleri atkı,bere,eldiven gibi kışlık giyim eşyalarını Erzurum Tekman Şehit Ragıp Köse Ortaokuluna gönderdi.

Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bu soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin sıkıntılarını bir nebze olsun gidermek için Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Kadriye Güney’in rehberliğinde ördükleri atkı,bere,eldiven gibi kışlık giyim eşyalarını Erzurum Tekman Şehit Ragıp Köse Ortaokuluna gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan okul müdürü Osman Yıldız : ”İmam Hatip öğrencilerimiz tamda imam hatip ruhunu yansıtan örnek bir davranışta bulunarak ,ihtiyaç sahibi öğrencilere bu soğuk kış günlerinde yardımda bulunmak istediler.

Peygamber Efendimiz(SAV)’in ‘Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar’ ve ‘ Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerini hatırlatan öğrencilerimizi bu örnek davranışlarından dolayı kutluyorum, Allah yaptıkları yardımı kabul eylesin” dedi.