Kaymakam Karaloğlu, vatandaşların sıkıntılarını yakından takip ediyor

İlçe Kaymakamlığı tarafından Domaniç’in tüm köylerinde yapılması planlanan ‘halk buluşması’ ilçenin en büyük köyü olan Muratlı Köyünde başladı. Daha sonra Karaköy’de yapılan ‘halk buluşması’ bu hafta Sarıot köyünde düzenlendi.

Sarıot köyünde Cuma namazına müteakiben düzenlenen ‘halk buluşması’ köy kahvesi bahçesinde sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

İlçe Kaymakamı Karaloğlu, vatandaşların, istek, öneri ve şikayetlerini hiç çekinmeden paylaşmalarını istedi.

Hedeerinin, vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini değerlendirmek ve halkın şahsi veya idari birimlere müracaatlarını beklemeden, doğrudan temas kurmak ve toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşmak amacıyla kurum amirleri ve toplumun farklı kesimlerini buluşturmak olduğunu belirtti.

Karaloğlu, “ Sarıot köyümüz birlik beraberlik açısından en iyi köylerimizden bir tanesi. Mesela, yıllardan beri su parası hiç sıkıntısız ödeniyor, bu düzen bir çok köyümüzde daha oturmadı. Bizde ilçe kaymakamlığı olarak bu köyümüzün birlik ve beraberliğinin farkındayız. O yüzden ben size ve muhtarımıza bu konuda teşekkür ediyorum” dedi.

Bunun üzerine vatandaşlar, bu konularda çok hassas olduklarını belirterek, muhtarlık, kooperatif gibi kuruluşlara maddi manevi ellerinden ne geliyorsa onu yapmaya çalıştıklarını söylediler. Köylüler, “Köyde yapılacak bir şey olsun hemen organize olur, birlik ve beraberlik içerisinde hallederiz” dediler.

Yapılan buluşmada, vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerinin ardından ilgili müdürlüklerle görüş alışverişinde bulunularak sıcak bir çay eşliğinde vatandaşların sorunları dinlendi.