Genişletilmiş yollara stabilize malzeme için kum atılacak

Yoğun kar yağışlarının ardından bozulan köy yolları Yeşilköy kumu ile stabilize hale getirilecek.

Geçtiğimiz yaz itibari ile genişletme çalışmaları başlatılan bazı köy yollarında yolun oturmamasından dolayı asfaltı atılamamış, kış aylarını yaşadığımız bu günlerde ise Domurköy, Yeşilköy, Çokköy ve Erikli yolları zorlu kış şartlarında bataklık haline gelmişti.

Karların erimesi sebebiyle Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, gelen şikâyetler üzerine gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, yaptığı açıklamasında, “Aşırı soğuklar ve yoğun kar yağışları sebebiyle köy yollarımızda sıkıntılar meydana geldi. İl Özel İdaresi ekipleri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, Yeşilköy Köyümüzde bulunan stabilize malzeme için kum hazırlıklarımız başladı. Pazartesi günü itibariyle İl Özel İdare ekiplerimiz sırasıyla Yeşilköy, Domurköy ve Çokköy Köy yollarımızda çalışmalara başladık. Bu çalışmaların akabinde Erikli köyümüzün yoluna devam edeceğiz. Köy yollarımızın asfaltlama çalışmaları yaza tamamlanacak” dedi.

Yolların genişletilip öylece bırakılması, köylüler için zorlu ve sıkıntılı geçti.

Özellikle yolun oturması bahanesine çok sinirlenen bazı vatandaşlar gazetemizi sık sık arayarak; “ Biz silindirmiyiz ki bizim yolu oturmamız isteniyor. Devletin silindiri var, her türlü makinesi var. Bir yılda ülkemizde ne otobanlar, ne bölünmüş yollar ne tüneller yapıldı. O yollar nasıl oturtuluyorsa bizim yollar da öyle yapılabilirdi. Sanki İstanbullar insan biz değiliz. Sorun bizim yöneticilerimizde, ya istemesini bilmiyorlar yada bizi ciddiye almıyorlar. Zaman oldu ambulans gelemedi zaman oldu çocuklarımız zorla okula gitti” diye serzenişte bulundular.