Milli Eğitim Müdürü Zengin; “2. Döneme daha farklı bir heyecanla başlıyoruz”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin ikinci döneme farklı bir heyecanla başladıklarını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada, ” Değerli Öğretmenlerim ve Sevgili Öğrenciler; 2016-2017 ders yılı 2. dönemi, iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 6 Şubat 2016 Pazartesi günü itibariyle başladı. 2. Dönem ilçemizde 185 personel ve 1832 öğrenciyle başlıyoruz. 2. döneme coşkuyla başlamanın mutluluğu içerisinde; değerli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına başarılar diliyor, 1.dönemde gösterdiğimiz başarıyı 2. dönemde daha bir artırarak sürdüreceğimize inanıyorum. Değerli Meslektaşlarım; 2016- 2017 ders yılının 2. döneminde de eğitim yöneticileri olarak, öğretmen ve velilerimizle uyum içinde bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak için işbirliği içinde olacağımız inancımı paylaşıyorum.

2. Döneme daha farklı bir heyecanla başlıyoruz. 2 yıldır yapımı devam eden Anadolu Lisesi binamızın tüm işlemleri bitmiş ve yeni binamızda 2. Döneme başlıyoruz. Çok nezih ve güzel bir okul oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anadolu lisemizin yeni binasına taşınmasından dolayı, boşalan okulun yerine bugüne kadar Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde eğitimine devam eden Şehit Muhammed Fatih Satürk İmam Hatip Ortaokulu olarak 2. Dönem kendi binasına taşınarak müstakil ortaokula dönüştürülmüştür. Böylece ilçemizde bir okul daha artmış oldu. İlçemize hayırlı olsun.

Saygıdeğer Veliler; 2017 yılında, ortaokul 8.sınıf öğrencilerimizin girdiği ortak sınavların 26 Nisan 2017-27 Nisan 2017 tarihlerinde, lise son sınıf öğrencilerinin girdiğiYükseköğretime Geçiş Sınavının (YGS) 12 Mart 2017 tarihinde, Lisans Yerleştirme Sınavları’na başvurular 4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında alınacak. Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihleri arasında iki hafta sonu toplam 5 oturumda yapılacak. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2017/PYBS) 10 Haziran 2017’de düzenlenecek. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu sınavlara yönelik olarak çalışma planlarını yapmada sizin sevgiyle yaklaşımınızın ve okulla işbirliği yapmanızın önemi büyüktür. Öğrenciöğretmen- okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır. Kendine güvenen, üreten, vatanını milletini seven, ülkemizi uygar milletler seviyesine ulaştıran nesiller yetiştirmek, temel hedeerimizdir. Bu duygularla 2016-2017 ders yılının 2. döneminin Domaniç İlçemize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.