İnternette fatura var ama servis yok vatandaş tepkili!

Domaniç’te aylardır internet bağlantı hızı çok yavaş, sürekli kopmalar meydana geliyor. Vatandaşlar tepkili, fatura ödemlerine rağmen internete bağlanamadıklarını, servis alamadıklarını belirtiyorlar. Ayrıca, tüm ülke 4.5G kullanırken daha Domaniç’in bazı köylerinde 3.5G bile kullanılamıyor.

Aylardır ilçede internet çok yavaş, o kadar yavaş ki sürekli kopmalar meydana geliyor.

Vatandaşlar ise bu duruma oldukça tepkili, fatura ödemelerine gelince hiç bir sıkıntı olmadığını ancak internet bağlanmaya gelince sürekli kopmaların meydana geldiğini belirtiyorlar.

NE BİTMEZ BAKIM VARMIŞ

Müşteri hizmetleri arandığında, genellikle modem açılıp kapatılması gerektiği söylenmesine rağmen kısa bir süre sonra yine internet eski bağlantı hızına geri dönüyor.

Modemi açıp kapatığınızı belirttiğinizde ise “Şu an internet bağlantı hızını iyileştirmek için bakım yapılıyor” benzeri bir cümle kuruluyor. Yani müşteri hizmetlerinden çoğu zaman çözüm bulunamıyor.

DÜNYA 5G’YE HAZIRLANIYOR, ÜLKE 4.5G’Yİ KULLANIYOR DOMANİÇ’TE DAHA 3G BİLE ÇALIŞMIYOR

Dünya’da 5G hazırlıkları yapılıyor. Amerika’da testi yapılan yerler bile var. Ülkemiz ise 4.5G’yi kullanmaya başladı. Ancak daha Domaniç’te bir operatörün dışında 4.5G kullanılmıyor bile. İlçe merkezinde ve bazı köylerde 3G kullananlar yine şanslı, çünkü bazı köylerde o bile yok !

VAAT EDİLEN HIZLA KULLANDIĞIMIZ BAĞLANTI HIZI UYUŞMUYOR

Fiber internet günümüzde yaygın olarak kullanılmasına rağmen ilçemizde ne yazık ki yok.

Fiber internet 1000 MPBS’ye kadar destekliyor. Yani bir bluray lmi 3 dakikada indirebiliyorsunuz. Biz bırakın 1000 MPBS’yi bir 1 MPBS bile kullanamıyoruz. Domaniç alt yapısı edindiğimiz bilgiye göre sadece 8 MPBS’yi destekliyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi biz 1 MPBS’ye bile ulaşamıyoruz

PEKİ NE YAPMALIYIZ ?

Sorunlarımızı müşteri hizmetleri ile çözemiyorsak geriye bunları denemek kalıyor;

1. www.sikayetvar.com buraya şikayetinizi belirtin. (yüzlerce insanın bu konudan şikayet ettiğini göreceksiniz)
2. email: ihbar@ihbarweb.org.tr buraya mail gönderebilirsiniz (Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu)
3. email: thd@tuketicihaklari.org.tr buraya mail gönderebilirsiniz (Tüketici hakları)
4. http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Si …riler/sikayet22.htm buraya sorunlarınızı yazarak gönderebilirsiniz (Telekomünikasyon Kurumu)
5. email=sikayet@tuketiciler.org buraya mail gönderebilirsiniz (Tüketici hakları derneği)

GAZETEMİZE UZUN SÜREDİR TEPKİLER GELİYOR

Uzun süredir mesaj, mail, telefon ve gazetemize gelerek vatandaşlar serzenişte bulunuyor. Bizde bakım sözüne inanarak, vatandaşlarımızın tepkilerini haber yapmak için sürekli erteliyorduk.

Ancak görünen o ki internete öyle bir bakım yapılıyor ki artık neredeyse bağlanamıyoruz bile. Bunun üzerine bizde artık haberi yapmaya karar verdik. Biz ilçe halkımızın tepkisini yetkililere iletmek üzere haberimi yapıyoruz. Yetkililer bu işin üstüne giderler mi onu bilmiyoruz.