Yaralılar uzun süre ambulans bekledi

Domaniç Çamlıca Kavşağı Kantar Mevkinde meydana gelen trafik kazasında Serhat Bayram ve Hatice Yardımcı yaralandılar. İlçedeki tek ambulans başka bir hastayı götürdüğü için Tavşanlı’dan ambulans talep edildi. Yaralıların yağmur altında uzun süre ambulans beklemesi yaralı yakınlarını çileden çıkardı.

Edinilen bilgiye göre Domaniç istikametine gelmekte olan Kazım Bayram yönetimindeki araç, bozuk zeminli yolda mucura kapılınca, yağmurunda etkisiyle sağa sola savrulmaya başladı. Bu arada karşıdan gelen, Tavşanlı istikametine gitmekte olan Salih Yarımcı yönetimindeki araçla çarpışan Kazım Bayram’ın aracı, şarampole yuvarlandı.

YARALI ARAÇTAN ÇIKARILAMADI

Ağır yaralanan Serhat Bayram araçtan uzun süre çıkarılamadı. Domaniç İlçe Hastanesi Ambulansı, sevk için Kütahya da bulunduğundan Tavşanlı’dan gelen İtfaiye ve Ambulans ekibinin çalışmaları ile araçtan güçlükle çıkartılan yaralı Serhat Bayram, Tavşanı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Hastanesine kaldırıldı.

Yolun zemininin uzun süreden beri bozuk olduğunu ve çok sayıda aracın aynı yolda defalarca savrulduğunu iddia eden kazazede yakınları, yağmur altında uzun süre ambulans beklemelerine sert tepki gösterdiler.

Domaniç Hastanesinin elinde bir zamanlar 4 ambulans vardı. Son olarak tek ambulans kaldığı edinilen bilgiler arasında.