Hayrına baston yapıp dağıtıyor

İlçemize bağlı Domur köyde yaşayan 85 yaşındaki Yusuf Sav, 30 yıldır baston yapıp ihtiyacı olanlara hayrına dağıtıyor.

İlçemize bağlı Domur köyde yaşayan Yusuf Sav, 30 yıldır 3 bine yakın baston hazırlayıp köyünde ki vatandaşlara, çevre ilçe ve illerden gelen misarlere baston hazırlayıp dağıtıyor.

85 yaşındaki Yusuf Sav gazete muhabirimize yaptığı açıklamada, emekli olduktan sonra yaklaşık 30 yıldır bu işi hayrına yaptığını belirtti.

Sav, yaptığı bastonları yol kenarlarında ağaçların dallarına taktığını ve buradan geçenlerin ihtiyaçları var ise ağaçlardan aldığındı ifadelerine ekledi.

Sav, “Ağaç dallarını önce ısıtıp, büktükten sonra tellerini takıyorum. Sonra evimin bahçesinde kabuklarını soyarım. Ardından gelen misarlerimize bastonlarımdan hediye ederim. Ben bunların çoğunu parasıyla vermem. İstanbul’a gittim, Eskişehir’e gittim Bursa, İnegöl bir çok yere gittim. Oralarda hem hediye ettim. Ama bazı adamlar vardır onlara tabiki parasıyla veririm. Hele birde ekmeği yenmeyecek adam oldumu onlara özellikle parasıyla veririm. “ dedi.

Oğlu Yılmaz Sav, babasının bu işi yıllardır yaptığını belirterek, “ Yaşlılara, engellilere İhtiyacı olan herkese dağıtıyor. Çocuklara bile yapar, onlarıda sevindirir” dedi.

Köy sakinlerinden ve komşusu Alparslan Turan, “ Hazırladığı baston değneklerini yol boylarında, köprü üzerinde görebilirsin. Amacı ise orada ihtiyacı olan birinin alıp kullanmasıdır “ dedi.