İstif işçilerinin zorlu kış mesaisi

Yoğun kar yağışına rağmen açık ihale usulü ihaleyi alan istif işçileri görevlerini sürdürmeye devam ediyor.Soğuk ve karlı havada Domaniç Orman İşletmesi Kocayayla deposunda görevlerini yapan istif işçileri ekmek parası için kar ve soğuk hava şartlarına karşın çalışıyor.

İstif işçileri, sabahın erken saatlerinde kar temizleme çalışmasına başlıyor.

Soğuk havanın sıfırın altında 5 dereceye düşmesi nedeniyle buzlanmış ve yaklaşık 2 metrelik kar kütlelerini kırmak için iş makineleri ile tomrukların yollarını açıyor.

Kar yağışı ve tipiye aldırış etmeden kar yığınlarını temizledikten sonra, tomrukları tıra yükleyerek Bursa’nın İnegöl ilçesindeki mobilya rmalarına taşıyor.

Bin 500 metre rakımlı Kocayayla’da, karları temizledikten sonra tomrukları yükleyen 5 kişilik istif işçileri, molada içtikleri sıcak çay ile ısınıyor.

Açık ihale usulü ihaleyi alan rma sahibi 42 yaşındaki Necmettin Akgüneş, İnegöl’de mobilyacılık faaliyetini sürdüren esnaarın zor durumda kalmaması için kış şartlarında zorlanarak çalıştıklarını belirtti.

Akgüneş, gazete muhabirimize yaptığı açıklamada, “Şuan burada sıfırın altında 5 derecede çalışıyoruz. Beş kişilik ekibimizle tomrukları İnegöl’e göndermek üzere tırlarımıza yüklüyoruz. Buradan zor şartlarda kaldırdığımız tomruklar, İnegöl’de işlendikten sonra Türkiye’mize mobilya olarak pazarlanıyor” dedi.

Tır şoförü 57 yaşındaki Nurettin Özışık ise yaklaşık 35 yıldır bu şartlarda evlerine ekmek götürmek için çalıştıklarını ifade etti.