Yarıyıl tatili başladı

İlçemizde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 1875 öğrenci ve 185 öğretmen için yarıyıl tatili başladı.

Türkiye’de, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için yarıyıl tatili başlarken. İlçemizde ise 1875 öğrenci 185 öğretmen Domaniç Ortaokulunda düzenlenen programın ardından yarıyıl tatili başladı.

Ortaokulda düzenlenen programda İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu sınıflarda öğrencilere tek tek karnelerini dağıtırken Öğrencileri çikolata ile ödüllendirdi.

Ayrıca Kaymakam Karaloğlu, sınıf birincileri olan beşinci sınıf öğrencisi Yağız Alp Özkan, altıncı sınıf öğrencisi Ayşe Melek Yaldız, yedinci sınıf öğrencisi Pınar Demiröz ve sekizinci sınıf öğrencisi Rumeysa Çevik’e düzenlenen programla takdirnamelerini takdim etti.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin yaptığı konuşmasında, “Yorucu bir dönemi geride bırakıyoruz. Bu tatili fazlası ile hak ettiniz. Özellikle çalışan öğrencilerimiz için söylüyorum. Bu 15 tatili süresince gönlünüzce eğlenin, bol bol gezin, stresinizi atın ama şubat ayının ilk haftasında sizleri dinç bir şekilde bekliyoruz. Gezin derken de kitap okumayı hiçbir zaman ihmal etmeyin. Bir çocuğun başarısında en önemli unsur, öğretmenin olduğu kadar aile çok önemli. İlgili aile başarılı çocuk demektir. İnşallah bu ilgileriniz çocuklarınızı hayatı boyunca devam eder. Bütün öğretmen arkadaşlarımın ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Programda, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘Veli İletişim’ projesinde tüm seminerlere katılan velilere İlçe Milli Eğitim Müdür Halil İbrahim Zengin tarafından belgeleri verildi.

Yarıyıl tatilinin ardından ikinci kanaat dönemi için ders zili 6 Şubat 2017 pazartesi çalacak.