Domaniç Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Domaniç Belediyesi biriken karları temizledikten sonra don uyarısı nedeniyle tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Domaniç Belediyesi karla mücadele amaçlı kriz masası kurdu. Vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için 24 saat çalışan belediye ekipleri ilçedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçenin bir çok noktasında kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışını ardından yolların açık tutmak için belli noktalarda kar yığınları oluştu.

Yolların trağe açılmasının ardından kar yığınları kamyonlar ile ilçe dışına atıldı.

Çalışmaların ardından yollarda buzlanma riskine karşı tuzlama çalışması gerçekleştirildi. Belediye, 2 Kepçe, 1 Traktör, 2 Kamyon ve 15 personel ile karla mücadele ediyor. Bu güne kadar yolda 40 tona yakın tuzlama çalışması yapıldı

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “İlçemiz beyaz gelinliğine giyerek muhteşem manzaralar oluşturuyor. Bu güzelliğin keşfedilmesi ve zorlu kış şartlarını kolaylaştırmak için belediyemiz 15 kişilik personelimiz ile 24 saat yoğun çalışmalarımız oluyor. Ekiplerimizi bölgelere bölerek aynı anda daha fazla noktaya müdahale etme olanağını sağladık. Tuzlama ve kar küreme araçlarımız kendilerine ait olan bölgelerde ivedilikle müdahale etti. Başta ana yollar ve merkezdeki kaldırımlar da dahil olmak üzere ekiplerimiz çalışmalar yaparak vatandaşlarımızın yoğun kar yağışından etkilenmemesini sağladık. Yoğun kar yağışı karşısında başarılı bir sınav verdik. Kar yağışı süresince ekiplerimiz 24 saat mesai yaparak halkımızın hizmetinde oldular. Başarılı çalışmalarından dolayı tüm mesai arkadaşlarımı kutluyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.