Şehit Saru Batu Savcı Beyin Hayatı Dizi oluyor

Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda önemli bir yere sahip olan, Domaniç’in tarihi şahsiyeti Ertuğrul Gazinin oğlu Osman Gazinin ağabeyi Şehit Saru Batu Savcı beyin hayatı dizi olarak çekilecek.

Osmanlı Devletinin kuruluşunda önemli bir yere sahip olan, Domaniç’in tarihi şahsiyeti Ertuğrul Gazinin oğlu Osman Gazinin ağabeyi Şehit Saru Batu Savcı bey in hayatı dizi olarak çekilecek.

Ünlü yönetmen Yavuz Bülbül tarafından çekilecek dizinin senaryosunda Domaniçli yazar Bahadır Türkmenoğlu’nun (Hasan Efe) eserlerinden istifade edilecek.

Yönetmen Yavuz Bülbül, yazar Bahadır Türkmenoğlu ve Cast26 Ajansı Direktörü Saban Gençyılmaz dizinin çekimi ile ilgili ilk görüşmeyi Eskişehir de gerçekleştirdi.

Eskişehir cast26 ajans ve yapımcı Yönetmen Yavuz Bülbül gazetemize yaptığı açıklamada, “Çok değerli Domaniç halkı Eskişehir cast26 ajans ve bey lm aracılığı ile Şehit Savcı Saru Batu beyin hayatının anlatıldığı dönem dizimiz ile Domaniç’te olacağız. Domaniç halkının bize destek vereceğine inanıyoruz, Domaniç için en iyisini yapacağız buna inanın. Dizi lm setini görmeye geleceklerdir, tanıtım ile Domaniç kalkınacak esnafın yüzü gülecektir.

Ekip, Şehit Savcı Saru Batu beyin hayatının anlatılacağı dönem dizisi için 13 Ocak 2017 tarihinde Domaniç’e gelecek.