Yüksekokul’da öğrenci sayısı artırılacak

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunda açık olan iki bölümü için öğretim elemanı ihtiyaç ilanı gerçekleşti.

Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulunda açık olan Bankacılık ve Sigortacılık ile İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri için akademik personel olmadığından öğrenci alımı gerçekleştirilemiyordu.

Başta İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Remzi Gören, Domaniç Hayme Ana Yüksek Okulu Müdürü A. Bülent Gül ve yönetiminin girişimleri neticesinde 2016’nın son günlerinde 4 adet akademik personel alımı ilanı yapıldı.

Akademik personel ihtiyacı ocak ayı sonuna kadar temin edildiğinde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında en az 200 yeni öğrenci daha artışı olacak. İki yıl içerisinde ise bu sayı katlanarak artması planlanıyor.

Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Müdürü A. Bülent Gül gazetemize yaptığı açıklamasında, “Geçtiğimiz yıl göreve geldiğimiz ilk günlerde İlçe Kaymakamımız ve Rektörümüz ile birlikte okulumuzun geleceği ile görüşmelerde sık sık bir araya geldik. Yüksek Okulumuzda açık iki bölümümüz olmasına rağmen, bölümlerde öğretim elemanı olmadığı için öğrenci alımı gerçekleştirilemiyordu. Rektörümüze verilen öğretim elemanı kadrosunda, Rektörümüzün tevazusu ile 4 akademik personel okulumuzun kullanımına sunulmuştur. 2016 yılının son günü itibari ile akademik personel ilanına çıkılarak Ocak ayı sonuna kadar bu bölümlerdeki, öğretim elemanı ihtiyacımızı temin edilecek. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı itibari ile bu bölümlerde en az 200 yeni öğrenciyle eğitime başlayacağız. İki yıl içerisinde öğrenci sayımızı katlayarak artırmayı planlıyoruz” dedi.