Domaniç ormanlarında kar yürüyüşü düzenlediler

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın doğa sporlarına verdiği önemin bir sonucu olarak kurulan İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), üyeleri için Kütahya’nın Domaniç ilçesindeki Kocayayla’da “karda doğa yürüyüşü” düzenledi.

Domaniç ormanlarına gelen İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi DOSTUM üyesi 50 kişilik grubun yürüyüşü Palazoğlu parkurundan başlayıp bin 200 rakımlı Sivrice tepesine kadar sürdü.

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) üyesi 50 kişi, Kütahya’nın Domaniç ilçesindeki Kocayayla’da karda doğa yürüyüşü düzenledi.

Yürüyüş için Domaniç ormanlarına gelen Onurhan Bayraktar, gazetemize yaptığı açıklamada, 50 kişilik grupla Domaniç dağlarına gezi ve yürüyüş düzenlediklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Bugün Domaniç dağlarındayız, grubumuzla buranın parkurlarını inceleyeceğiz. Bölgemizde ormanlarıyla tanınan Domaniç’in doğasını görmeye geldik. İleride tekrar yeni yürüyüşler düzenlemek için bölgeyide tanımış olacağız” dedi.

Yürüyüş lideri Engin Karabacakoğlu, Domaniç ilçesindeki dağların doğal güzellikler bakımından Türkiye’nin önde gelen bölgelerinden olduğunu söyledi. Ayrıca, bazı vatandaşlar ATV’leri ile dağda karın tadını çıkardı.