Türk, “Hiç mi vicdanınız sızlamıyor!”

Domaniç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Türk, evinden üretim yaparak kazanç elde edenlerin, esnafa haksızlık ettiğini ifade etti.

Domaniç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Türk gazetemize vermiş olduğu yazılı açıklamada son zamanlarda ilçede haksız kazanç sağlayanların duyumunu aldığını belirtti.

Türk, “Evinde ekmek yapıp satanlar, evinde kuaförlük hizmet verenler, evinde konfeksiyon yani giyim eşyası satanları duymaktayız. Domaniç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak, evinde konfeksiyon ürünleri yapıp satan, ekmek yapıp satan, evinde kuaförlük hizmeti verenlere emek hırsızı diyorum. Esnaf ve Sanatkâr arkadaşlarımız, Bağkur, sigorta, kira, eleman parası ödeyeceğim derken bu satışları yapanların hiç mi vicdanı sızlamıyor. Yazık, günah ve ayıp diyorum. Esnaf ve Sanatkâr arkadaşlarımın hiç şüphesi olmasın bu emek hırsızlarının Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bizlere vermiş olduğu kanunlar çerçevesinde bu emek hırsızlarının isimlerini ve satış yaptıklarını tespit edip gerekli mercilere bildireceğiz. Esnaf ve Sanatkâr arkadaşlarımızın hakkını savunmak bizim asli görevimizdir. Ben yine söylüyorum, bu emek hırsızlarına yazık, günah, ayıp. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor. Yaptığınız emek hırsızlığıdır. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.