Biz, liderimize asla laf söyletmeyiz…

En büyük hayalimdi gazeteci olmak gazete sahibi olmak, halkıma bu yolla hizmet etmek. Bu yolla, 30 yıl hasretini çektiğim Domaniçime faydalı bir şeyler yapmak. Allah’ım bana, 20 li yaşlarımda gazeteci olmayı 40 lı yaşlarım da da gazete sahibi olmayı nasip etti.

İlçeye gelir gelmez karşılaştırdığımız sorunlar bize isyan içeren “Ya Domaniç için bir şeyler yap ya da yapanlara engel olma” sloganını yazdırdı. Gazetemizin sloganı ve felsefesi niteliğinde ki bu slogan, zamanla yetersiz kaldı. Çünkü ilçe halkımızın büyük çoğunluğu ve ileri gelenlerinin Domaniç için değil, siyasi liderler için çalıştığını ve ilçede kim bir şey yapmak istese hemen bir siyasi partiye yaftaladığını gördük. Bu sefer oğlumdan ikinci slogan çıktı. “Bu gazete bir fikrin değil, bir kültürün gazetesidir” Gerçi bu sloganımızı gazetemiz köşe yazarlarından Abdullah Fidan Bir CHP’li bir MHP’li olup; o siyasi söylem ve ya işaretlerle felsefemize ters düşen eylemlerde bulunarak zaman zaman sıkıntı yaratıyor ancak, çekirdek aile olarak bizim farklı bir kültürde yetişmemizin de etkisiyle, hiç bir siyasi partiye körü körüne bağlılık gibi bir sapkınlığımız olmadı Allaha şükür . Yıllardan beri ne biz, bu siyasi sapkınlığı anlayabildik ne de bu malum kesim bizim siyasetten uzak olduğumuzu anlayamadı.

Dünyanın en muhteşem yerine çadır kurarsan seni burada rahat bırakmazlar. Rahat olmak istiyorsan ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ felsefesine uyacak , güçlü olacaksın. Gücün iki ana kaynağı vardır. Önce ilim sonra birlik. Gerek Peygamberimizin önderliğindeki İslamın ilk yıllarında, gerekse Türklerin Ataları bu konuda çok güzel tarihsel örneklerle doludur. Osmanlı İmparatorluğu kuruluş felsefesi, ahilik, sonra Cumhuriyetin kuruluşu hep doğru felsefeler üzerine kurulmuştur. Ancak sonra dan gelen ve hazıra konan nesiller, dışarıdan içimize sokulan Hürrem sultanlarla bizi hep bölüp parçalamış ve bu topraklarda biz, bize kırdırmışlardır. Selçukluyu, Osmanlıyı yıkan fitne ve fesat senaryosuyla, son 50 yıldan beri Cumhuriyetimiz yıkılmaya çalışılmakta, memleketin her yanından oluk oluk asker polis kanı akarken, siyasi liderlerimizde, taraftarlarını kışkırtıp ortamı germek kutuplaştırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Lidere tapan sapkın taraftarların gözü de artık ne dost akraba, ne vatan millet, ne dini imanı görür. Lider dün ak dediğini bu gün kara da dese de alkışlanır. Geriye kalanı dışlanır. Son toplu katliamlara karşısında son bir umutla bir çağrıda bulunduk: GELİN ÖRNEK OLALIM!Domaniç Ak Parti, CHP ve MHP teşkilat başkanları önderliğinde her siyasi parti önüne bir siyah çelenk koyalım.BİZ FARKLI GÖRÜŞLERDE OLAN DOMANİÇLİ KARDEŞLERİZ. Bizi bölen rencide eden kışkırtan açıklamaları bırakın. Bildik açıklamalarınızı bir kenara bırakın. İt ittir itin hakkı kötektir ‘birliğimiz, bunlara en büyük tokattır’ diyelim ve ‘bir daha hiç bir it örgütünün adını anmayalım, reklamını yapmayalım’ diyerek örnek olalım. diye gazetemizin İnternet sayfasında bir çağrı yaptık. Kar yağdı haberleri 20- 30 binlere ulaşan sitemizde bu çağrımızı 19 Aralık 2016 saat 09:55 itibari ile 2880 kişi görmüş. 49 kişi evet sadece 49 kişi beğenmiş yorum SIFIR (0), Tepki :SIFIR (0)… Yani bu çağrıdan bizim anladığımız ; Vatan Millet Sakarya / Hepside palavra. Biz, ancak bizim partiye inanır ona iman ederiz. Ölen askermiş polismiş bizi ilgilendirmiyor. Onları Allah kurtarsın Allah onları düşmandan korusun. Biz karışmayız. Yaşasın bizim partinin lideri, biz, açta kalırız açıkta da kalırız, belki bu uğurda can da veririz. Ve hatta belki vatansız da kalırız. Ama liderimize partimize asla laf söyletmeyiz….. Ne diyelim yazıklar olsun !