Yürüyüş parkuru ağı genişletildi

Çalışmalar kapsamında Domaniç’te orman yolları güzergâhındaki yürüyüş parkuru ağı genişletildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı’mız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun doğaseverleri Domaniç dağlarında stres atmaya, şehrin gürültüsünden uzaklaşmaya davet etmesi üzerine; yürüyüş parkurlarına yenileri eklendi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Domaniç Ormanlarında oluşturulan 30 kilometrelik Sultan Abdülhamit – Evliya Çelebi – Karderesi – Pazaralanı Yürüyüş Parkurlarına yenileri eklendi.

Yine Osmanlı Tarihi açısından büyük önem taşıyan ve Domaniç İlçesine ayrı bir değer katan Osmangazi –Osmanlı – Haymeana – Ebe Ana – Sarıkız ve Şehit Saru Batu Savcı Bey isimlerinin verildiği 18 km uzunluğundaki 6 yeni yürüyüş parkuru daha hizmete girdi.

Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım; günlük yaşantının yorucu koşturmasından uzaklaşıp doğanın insana huzur veren keyni sürmek isteyen vatandaşlar için yeniden düzenlenen yürüyüş parkurlarının tamamlandığını, doğa ile baş başa verimli bir yürüyüş yapmak isteyen tüm vatandaşların faydalanabileceğini belirtti.

30 Kilometre iken 48 Kilometreye ulaştırılan yürüyüş parkurları, zengin bir ora ve yaban hayatı potansiyeline sahip Domaniç Ormanlarını keşfe hazır doğaseverleri sabırsızlıkla bekliyor.