Domaniç Ülkü Ocaklarından anlamlı gece

Domaniç Ülkü Ocakları 4 Aralık 2016 tarihinde Belediye Konferans Salonunda “1. Milliyetçiler Gecesi” adlı bir geceye düzenledi. GeceyevDomaniç ve köylerinden katılım oldu.

Birinci Milliyetçiler Gecesine Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk , Çukurca Belde Belediye Başkanı İlyas Tosun, Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç , TES-İŞ Şube Başkanı Eşref Erden, Milliyetçi Hareket Partisi Domanic İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen ve çok sayıda Milliyetçi Hareket Partili katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Domaniç Ülkü Ocakları Başkanı İslam Yaman, Ülkü ocaklarının referansı Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’tir. Bizler beklenen Türk olarak yardım kampanyalarımızla Domaniçli gariplerin yanında, teşkilatımızla mezarlık ve camilerin temizliğinde olacağız ifadelerini kullandı. İslam, “Tüm Domaniçlileri Ülkü Ocakları’da bir bardak çay içmeye bekleriz, emin olun Ülkü Ocaklarında vatan haini yetişmez” diyerek konuşmasını tamamladı. Gecede söz alan Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç ise Domaniç’te ki coşku karşısında duygulandığını belirterek, “Ülkü Ocakları herkese yardım eli uzatan bir vakıftır, Kütahya ya kalıcı eserler bırakmak için el ele gönül gönüle çalışıyoruz,buna en güzel örnek Kütahya Ülkü Ocakları yardım evi projesidir. Ülkü Ocaklarında Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’ler yetişir. Domaniç Ülkü Ocakları da Kütahyanın gözde ocaklarındardır” ifadelerini kullandı.

Geceye katılanlara seslenen Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk,” Ülkü Ocakları bu ülkenin teminatıdır, siz Domaniçli hemşehrilerimden isteğim gençlerimizi Ülku Ocaklarımızı gönderin. Orada Kuran’ı Kerim öğrensinler vatan sevgisini bayrak sevgisini öğrensinler. Ertuğrul gaziler olsunlar Atatürk olsunlar,Başbuğ Alparslan Türkeş olsunlar bilge lider Devlet Bahçeli olsunlar emin olun ki Ülkü ocaklarında yetişen gençlerden vatan haini çıkmayacaktır” diyerek konuşmalarını bitirdi. Gece Domaniç ülkü ocaklarında görev alan öğrencilerin folklor gösterileri, şiir dinletisi ve bağlama dinletisiyle sona erdi.