Domaniç bu habere çok üzülecek

Biz artık kimden çakmak alacağız ?

İlçemizin sevilen simalarından seyyar satıcılıkla hayatını kazanan 50 yaşındaki Mustafa Yıldız, 4 Aralık 2016 Pazar günü akşam saat 18:30 sıralarında sessiz sedasız aramızdan ayrıldı.

Edinilen bilgiye göre, “birkaç gündür içim daralıyor” diye arkadaşlarına yakınan Mustafa Yıldız, pazar günü akşam üzeri bir kahvede midesi bulandığı için kustuğunu, daha sonra da doktora gidip çok daraldığını söyledi.

Annesi Fatma Yıldız ile yaşadığı eve gelen Mustafa Yıldız odasına çekilip kendi başına kalmak istedi. Uzun süre kendisinden bir ses alamayan anne Fatma Yıldız, oğlunun yanına çıktığında oğlunun yerde yattığını gördü, anne Fatma Yıldız hemen komşularını yardıma çağırdı.
Komşularının yardımıyla hastaneye kaldırılan Mustafa Yıldız’ın öldüğü anlaşıldı.

Ölüm nedeni otopsi sonucundan sonra belli olacak Mustafa Yıldız’ın ölümü başta yakınları olmak üzere tüm Domaniç’i derinden üzdü.

Mustafa Yıldız’ın evinin önünde toplanan kalabalık; “ Biz artık sokakta çakmaksız kalınca çakmağı kimden alacağız” diye üzüntülerini dile getirdi.

Mustafa Yıldız, Domaniç’in ilk İstanbul Teknik Üniversitesi’ni (İTÜ) kazanmış evladıydı. Yıldız, Makine Mühendisiliği ikinci sınıfta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle, okulu bırakmış seyyar satıcılıkla hayatını kazanmaya başlamıştı.

Tüm Domaniçlilerin tanıyıp sevdiği Yıldız’ın ölüm haberi Domaniçlileri derinden üzdü.