Beş bacaklı köpek ameliyat oldu

Aksu’da, bir aylıkken bulunan beş bacaklı köpek, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde başarılı operasyonla fazla ayağından kurtuldu.

Bir aylıkken bulunan 5 bacaklı köpeğin fazla ayağı Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde iki saat süren başarılı operasyonla alındı.

İlçemize bağlı Aksu köyünde ki bir alabalık tesisinin yakınlarında henüz bir aylıkken bulunan köpek, 5 ayaklı olması nedeniyle tesis çalışanları tarafından koruma altına alınmıştı.

Alabalık tesisine balık tutmak için gelen Emrah Ayçiçek ve Engin Öztürk’ün köpeğin beş bacaklı olduğunu fark edip, sağlığına kavuşturması için UÜ Veteriner Fakültesi Bursa Hayvan Hastanesine gönderdi.

UÜ Veteriner Fakültesi Bursa Hayvan Hastanesinde “Ohri” adı verilen köpeğin fazla ayağı, 5 kişilik ekip tarafından yaklaşık 2 saat süren başarılı operasyonla alındı.

Ohri ameliyat sonrası bakımları yapılacak.Yaklaşık 10 gün sonra Sahip Hayvan ve Doğal Yaşam Merkezine götürülecek ya da bu süreç içerisinde bir sahip bulunabilirse hemen sahiplendirilecek.