Traktör can aldı

Çamlıca Köyü halkından İbrahim Doğan (64 yaşındaki) vatandaş dağda kesim yaparken traktör altına kalarak feci şekilde can verdi.

Çamlıca Köyü halkından kesimci vatandaşlarca Gürgen Yayla Mevkinde Orman İşletme adına yapılan gençleştirme çalışması sırasında Halil Ünlü ve İbrahim Doğan dağda kesilen tomrukları traktörlerle yola indiriyorlardı.

Doğan’ın, tek başına dik bir yokuşu çıkarken yerlerin buz ve kardan dolayı kaygan oluşundan traktör geri geri kaymaya başladı. Taşa çarparak takla atan traktör yere fırlayan Doğan’ın üstünden geçen traktör, feci şekilde ölümüne neden oldu.

Mesai arkadaşı Halil Ünlü; “ Kesilen ağaçları traktörlerle sürükleyerek yol kenarına indiriyorduk. Ben 20 metre ilerde traktörüme kesilen ağacı bağlarken arkadaşım yukarı doğru çıkıyordu. Traktörün geri doğru takla attığını görünce hemen koştum, ama traktör, İbrahim abinin üstünden geçmişti o anda hayatını kaybetmiş” dedi.

Halil Ünlü, olayın şokunu atar atmaz hemen durumu İlçe Jandarma ekiplerine ve 112 Acil servis ekiplerine bildirdi.

İlçeye 25 kilometre uzaklıkta, dağların arasında ki bir tepede meydana gelen olay için seferber olan ekiplerin, telefonların çekmediği dağlarda, yollarda kar, buz, ve çamur engelini aşarak olay mahalline ulaşması saatler aldı.

Olayın duyulmasıyla civardaki, Kozluca, Ortaca, ve Çamlıca köylüleri de olay yerine hücum ettiler. Olay yeri inceleme ve savcının gerekli bilgileri almasının ardından 64 yaşında ki 2 çocuk babası İbrahim’in cansız bedeni Domaniç İlçe Hastanesi morguna kaldırıldı.