Cumhuriyetimizin 93. yılını kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Domaniç Kapalı Spor salonunda gerçekleşen tören, Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ile başladı.

İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’nun günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında; “29 Ekim, tarihi şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun, yedi düvele karşı göğsünü siper edip istiklal mücadelesini vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 93. Yıl dönümüdür... Ülkemizi, 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. Yaşında, dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Karaloğlu konuşmasında , yeni Anadolu Lisesinin adına da 15 Temmuz’un simge isimlerinden Ömer Halis Demir’in adını vererek onun ismini ilçemizde ölümsüzleştirdiklerini belirtti.

Domaniç Ortaokulu Türkçe öğretmeni Neşe İlik tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram mesajı okundu.

Bayram, ilk ve ortaokulu öğrencilerinin şiirleri, Domaniç Ortaokulu korosu ve folklor gösterisi ile devem etti. Program sonunda yarışmalarda başarılı öğrencilere İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ve DPÜ Haymeana Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Yasemin Durmaz tarafından hediyeleri verildi.