Su için 3ü bir araya geldi

Domaniç ve Köylerinde baş gösteren ve artarak devam eden su sıkıntısı için siyasilerimiz el ele veriyor.Derepınarı Mevkiine yapılacak sulama ve arıtma tesisi ile birçok köyümüz ve ilçe merkezinin su sıkıntısı da çözülecek. Siyasilerimiz de bu sorunu çözmek için güç birliği yapacaklar

Geçtiğimiz hafta CHP  Domaniç İlçe Başkanı Ramazan ÖZTÜRK ile AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa ŞİMŞEK, Domaniç ve köylerinin içme ve sulama sorunu için bir araya gelerek Derepınarı Mevkiinde bulunan suyun ve yerin Sulama Göleti olarak uygun olduğuna ve bu suyun İlçeye kazandırılması konusunda güç birliği yapmaya karar vermişlerdi.

Derepınarı mevkii belediye mücavir alanında olduğu anlaşılınca da Domaniç İçin MHP’li  Belediye başkanımız da devreye girdi.

3 değişik partiden 3 ayrı siyasimiz Domaniç için güç birliği yapacaklar.

Bu güne kadar hep yakınmıştık. Siyasilerimiz bir araya gelmiyor güç birliği yapmıyor diye. Nihayet aklıselim insanları sevindirecek; Örümcek kafalı “olmaz’cıları” üzecek bir haber geldi.

Dere dağından ayrı suları akan Domaniç belinde yıllardır insanlarımız susuzluk çekiyor. İl Genel Meclis Üyeleri köyler için Belediye Başkanları İlçe İçin su bulmaya uğraşıyor. Delik deşik olan dağlarımızdan toplanan sular yüzünden doğal denge bozuldu, dereler kurudu.

 “Ben kahraman olacağım” diyenler yüzünden su maliyetimiz arttı. Düzensiz klorlama sistemiyle musluk suyu içemez olduk. Suları, çeşmeleri meşhur Domaniç’te satın su içme utancıyla yaşadık, yaşıyoruz.

Şimdi; MHP’li Belediye Başkanlarımız, Ak Partili İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Muhalefet Partisi CHP’li İlçe Başkanımız, İlçe Merkez ve köylerimiz için güç birliği yaparak bu sorunu çözecekler. Elbette parti içi muhalefet olacak. Elbette partisinin oyunu, kendi gururundan üstün sayıp işi bozmaya çalışan çıkacak.  Ama aklı selim Domaniçliler, köy muhtarları da bu güç birliğinden yana olacaklar.

Daha kaliteli, daha ucuz, daha bol su için Doğal denge için, yarınlarımız için Tüm Domaniç ve köylerindeki başta muhtarlarımız olmak üzere tüm halkımızı bu birlikteliğe yardımcı olmaya, destek olmaya, yetkililer “Hayır” derse gerekirse imza toplamaya davet ediyoruz.