Olay Olay Olay Domaniç’in altı oyuluyormuş

Bursa Olay Gazetesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan bir haber bazı Domaniçlileri heyecanlandırdı. Yusuf KAYIŞOĞLU imzalı haber aslında çok eski bir haber.

2011 yerel seçimlerinde Ak Parti den Milletvekili aday adayı olan Mücahit KÖKSAL’ın Hayme Ana Projesi idi ve Nisan 2011’de gazetemizde böyle bir haber çıkmıştı.

Aynı proje  2012 Haziranında  tekrar gündeme geldi. Bu yıl Cumhur başkanlığı seçimlerinden önce Aynı proje yine Mücahit KÖKSAL tarafından Domaniçliye anlatıldı.

Yılların Haberi Olay Gazetesinde yer alınca olay oldu ve tekrar gündeme geldi.

Tünel Projesi Kütahya için çok ama çok mantıklı bir proje, Kütahya-Bursa yolu 150 Km kısalacak. İstanbul-Antalya hattı kısalacak. Kütahya’nın dışa açılımı kolaylaşacak. Kütahya Ege, Marmara ve İç Anadolu`nun merkezi haline gelecek.

Peki bu proje Domaniç’e ne getirecek ?

Yolun geçiş hattı, Sefa, Çukurca üzerinden Seyit Ömer istikametinde ilerleyecek. Yani Domaniç’ten uzaklaşacak. Gururla anlattığımız  dağlarımızın altından geçen yol dağın üstünü öldürecek. Değersiz hale gelen Dağımızın kaynakları kim bilir belki de başkalarına peşkeş çekilecek. Yol kısa olduğu için daha fazla Domaniçli göç edecek. (Kalanlara ise birer zikirmatik verilecek ve yoldan geçen araçlar saydırılacak)

Eğer bu yol Domaniç`e de hizmet versin diyorsanız lütfen Domaniç-İnegöl yolumuzu genişletin ki bizde hem yolu hem de dağımızı kullanmaya devam edelim.