Muratlı muradına erdi

Muratlı Köyünde bu yıl birincisi düzenlenen Üzüm Festivali ve Tahtalı Araba Yarışına ilgi, beklenenin üzerinde oldu. Köyün tamamen kendi imkanları ile hazırladığı  ve 3 gün süren festivale yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

İlçemiz ve çevresindeki her türlü etkinlikte, halkı toplamak, organizasyon için sponsor bulmak en büyük sorunken, Muratlı Üzüm Festivalinde, köyün yaşlısı genci festival için destek oldu.  Her kesimden insanlar maddi manevi destek olmak için adeta bir birleri ile yarıştılar. Etkinliğin en mutluluk verici yanı ise Yemek için et toplama işinde gerçekleşti. Kimi dananın arka bacağını kimi kuzunun yarısını getirdi.

 Bayramın ikinci günü, 8 takımdan oluşan futbol turnuvası, gençler için adeta ikinci bayram oldu.

4.Bayram günü dev ekranda, köyde rahmetli olanların slayt gösterisi esnasında alanı dolduran yüzlerce kişinin göz yaşları sel oldu. Türkiye ikincisi Karaköy Folklor ekibi ve Hocaları Hatice AYKAN’ la yöremiz halk oyunları ile coşan köylü, illüzyon gösterisi yapan İsmail SOLMAZ ile şok tan şoka girdi. İlyas KARA ve Köyün gençlerinden oluşan müzik ekibi, kulakların pasını aldı.

Heyecanın doruk yaptığı ve 12 Tahtalı arabanın yarıştığı BulamuRalli den renkli görüntüler oluştu.

Üzüm Festivali ve Sarma yarışında üreticilere büyük ödüller verildi.

Emel ÖRGÜN ve Mustafa ORUÇ konseri ile sona eren 1. BulamuRalli & Üzüm Festivaline, İlçe Kaymakamı Ahmet Ali ÖZDEMİR, Garnizon Komutanı Hakan ÖZKAN, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK, Çukurca Belediye Başkanı İlyas TOSUN, Ak Parti İlçe Başkanı Yurdagül BAKKAL, CHP il Başkanı Zeliha AKSAZ ŞAHBAZ, CHP İlçe Başkanı Halil Ünlü, MHP İlçe Başkan V. Hasan YILDIZ, Diğer daire amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.