Kaymakamımız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayip Erdoğan´ın,  Kaymakamlar ile yaptığı  istişare toplantısı  çerçevesinde İlçe  Kaymakamımız Bünyamin Karaloğlu ve diğer Kaymakamları  Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi´nde kabul  ederek, hitap etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde gerçekleşen Kaymakamlar Toplantısı´nda Kaymakamlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaptığınız işin manevi hazzını alamıyorsanız, o iş size yüktür. Belki teknik işler bu şekilde yürüyebilir. İdarecilik gibi doğrudan insanların hayatına dokunan işlerde, sadece haftanın 5 günü 9 saat mesai yapmakla, sadece rutini yürütmekle başarılı olunamaz. Hele hele siyasetçiler, hele hele Valiler, Kaymakamlar, emniyetçiler onlar için saat diye bir şey olamaz. Bu gönül işidir´´ dedi.

KAYMAKAMLAR 24 SAAT ÇALIŞAN, TEYAKKUZ İÇİNDE OLAN KİŞİDİR

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan, ´´Vatandaşımız, devlet deyince ilçesinde Kaymakamı, vilayetinde Valiyi bilir, Valiyi ve Kaymakamı tanır; onları sorumlu görür. İlçelerinizde mazeret değil, eser bırakan Kaymakamlar istiyorum. Devlet denen mekanizma canlı bir sistemdir. Sizler Kaymakamlar olarak vatandaşlarımızla etkin ilişki içinde bulunan kamu görevlilerisiniz. Çoğu defa sizlerin kişisel becerisi, çalışkanlığı temsil ettiğiniz görevin üzerinde etkiye sahiptir. Kaymakamlık sabah 9 akşam 18 arası yapılacak, sonra eve gidip yatılacak bir iş değildir. Kaymakam 24 saat çalışan, teyakkuz içinde olan kişidir´´ dedi.

ESER ÜRETEN KAYMAKAMLAR GÖRMEK İSTİYORUM
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan konuşmasının devamında şunları kaydetti; ‘´Sizler mazeret kapı yerine, çözüm kapısını zorlamalısınız.

Önünüze çıkan zorluklar karşısında asla eliniz kolunuz bağlı olmayacaksınız. Ya yol bulacaksınız, ya da yol yapacaksınız. İlçelerimizde mazeret değil, eser üreten kaymakamlar görmek istiyorum. Devleti temsil gibi şerefli bir sorumluluk üstlendiyseniz bunun hakkını vermelisiniz.
Kaymakamlarımızın başarıları da başarısızlıkları da Türkiye geneline kadar büyüyor, konuşuluyor

Görev yaptığınız yerdeki halkımıza benden selamlarımı iletirseniz çok memnun olurum´´ dedi.