Domaniç’te MHP’li dönem başlıyor

Domaniç tarihinde ilk defa MHP Belediye Başkanlık seçimlerini kazandı. 4 Nisan Cuma Günü MHP’li Belediye Başkanımız Sahvet ERTÜRK Eski Başkan Yakup YARDIMCI’dan görevi teslim aldı. Belediye önünde kurban kesen MHP’liler dualarla yeni başkanı koltuğuna oturttular. Yakup YARDIMCI’nın devir teslim konuşmasının ardından belediyeden ayrılmasında duygusal anlar yaşandı.

Yakup YARDIMCI; Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim yükselttiğimiz çıtayı sizler daha da yükseltin. Her konuda bana bir görev düşerse yardım etmeye hazırım “ dedi.

Yeni Başkan Sahvet ERTÜRK, İlçe Başkanı Şeref ZEYREK ve arkadaşları ile önce Çarşamba köyündeki Hayme Ana’nın türbesine giderek dua etti. Merhum Alparslan TÜRKEŞ’in ölüm yıldönümü nedeniyle okutulan mevlit in ardından, Cuma Namazını müteakiben Belediye önünde eski Belediye Başkanı Yakup YARDIMCI’nın da katılımıyla düzenlenen törende kurban kesilip dualar edildi. Yakup YARDIMCI bir çiçekle yeni Başkanı kutladı ardından Belediye Başkanlık odasında güzel bir konuşma yaparak yerini Sahvet ERTÜRK’e bıraktı.

İLK TALİMAT BORÇLAR

Başkanlık koltuğuna oturan Sahvet ERTÜRK’ün ilk talimatı belediyenin alacak verecekleri oldu. ERTÜRK; “Önce nasıl bir Belediye devraldık görelim. Bu bilgileri önümüzdeki hafta basınımız aracılığıyla paylaşacağız. Encümen toplantılarımız da halk ve basın olacak basına sürekli olarak belediye faaliyetleri verilerek şeffaf bir belediyecilik dönemi başlayacak. Belediyemiz ben merkezli değil biz merkezli olacak. Her fikre açık belediyecilik anlayışımızı halka açık encümen toplantılarında da göreceksiniz.
Doğuşun toprağı Domaniç hak ettiği yere gelecek. Arkamızda iktidar gücü yok bunu biliyoruz. Herkesten fazla çalışmamız gerektiğini de biliyoruz.

Önceki Belediye Başkanımıza verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz çıtayı daha da yükseltmeye geldik. Bu hizmetimizi de herkesle paylaşmaya hazırız. Yaşanılabilir bir Domaniç için istihdam ağırlıklı kültürel faaliyetler olacaktır “dedi.