Domaniç’in güvenini boşa çıkarmayacağız

MHP Adaylarının kazandığı belediyelere teşekkür ziyareti gerçekleştiren MHP Genel  Başkanı  Devlet BAHÇELİ, startı Bilecik`in Söğüt ilçesinden başlattı. Söğüt Çelebi Mehmet Parkı`nda, yerel sanatçı Bahattin ATAK`ın söylediği ‘Söğüt`ün erenleri’ adlı türküyü dinledikten sonra  sesinin Ferdi TAYFUR’a benzerliği ile de tanınan Eskişehirli sanatçı dan `Merak etme sen` adlı şarkıyı söylemesini istedi. Sanatçıya zaman zaman eşlik eden BAHÇELİ, daha sonra doğuşun toprağı Domaniç’e geçti.

HAYME ANA’DAN BAŞLADI

Yüzlerce aracın eşlik ettiği Konvoyla Kocayayla’da karşılanan  Genel Başkan Devlet BAHÇELİ, ilk olarak Hayme Ana türbesine giderek dua etti.  Ardından Domaniç Belediyesi’ni ziyaret eden BAHÇELİ, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde MHP`den Belediye Başkanı seçilen Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK’ü ve 2. kez seçilen Çukurca Belediye Başkanı, İlyas TOSUN’u kutladı.

DOMANİÇ’İ KALKINDIRACAĞIZ

Belediyedeki ziyaretin ardından belediye önünde bekleyen partili partisiz yüzlerce coşkulu vatandaşa hitaben önce MHP Domaniç İlçe Teşkilat Başkanı Şeref ZEYREK, ardından Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK kısa konuşmalar yaparak halka ve Genel Başkana teşekkür ettiler. Daha sonra kürsüye gelen Genel Başkan Devlet BAHÇELİ; ” Bu topraklarda cihan devletinin beşiği sallanmıştır, bu topraklarda zaferlerimizin penceresi açılmıştır. Özellikle Çarşamba Yaylası`nda üç kıtaya düzenlenecek seferlerin hazırlığı icra edilmiştir. Bundan dolayı Domaniç bizim için tarihi bir önem ve değerdedir. Gururla söyleyebilirim ki Domaniç Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna ev sahipliği yapan kadim yurt köşelerinden birisidir. Domaniç`te devletimize Türk asırlarına, Türk`ün kahramanlıklarına analık yapan Hayme Ana`nın derin iz ve anıları vardır. Hamdolsun Domaniç 30 Mart`ta doğruluğun ve milli şuurun yanında durmuş tercihini bu yönden kullanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Söğüt`le beraber Domaniç belediyesini kazanmıştır. Bu nedenle Domaniçli kardeşlerime en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Domaniç`te Belediye başkanlığı görevine seçilen Sahvet ERTÜRK`ü tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum. Domaniç`i daha da kalkındıracak ve güzelleştireceğiz. Belediyemiz de asla partili partisiz ayırımı yapmayacağız. Domaniçli kardeşlerimin güvenini boşa çıkarmayacağız. Hayme Anamızın vasiyeti ne uyacak ve ayırım gözetmeksizin herkesi kucaklayacağız. Sizler, her türlü ayak oyununa, tuzak ve tertibe aldırış etmeden MHP`yi seçtiniz. Bu itibarla sorumluluğumuzun farkında olarak belediyenin kapılarını Domaniç`in her evladına açık tutacağız. Sorunlara şifa olmak, çözüm üretmek bizim görevimizdir. Sizlerin huzurunda normal süresi 7 Haziran 2015 tarihi olan 25`inci dönem milletvekilliği seçimleri için yapacağımız çalışmaları da heyecanla Domaniç`ten, Söğüt`ten başlatıyor ve hedefimize odaklanıyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ ve ekibinin bir sonraki durağı Ilıcaksu oldu.

Ilıcaksu’da Ulu Çınarların dibinde Gül Kafe ve Alimin Yerinde balık ve kuru fasulye ikram edildi. Sarıkızda vatandaşlarla çay sohbeti yapan BAHÇELİ, Domaniç’ten sonra Dumlupınar’a geçti.