Domaniç, darbe girişimini protesto etti

İlçemizde darbe girişimini protesto etmek için yüzlerce vatandaş ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı´na akın etti.

Domaniç meydanında toplanan vatandaşlar, sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlar, açılan dev Türk bayrakları eşliğinde İstiklal Marşı´nı okudu.

Belediye önünde konuşma yapan, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, darbe girişimini şiddetle kınadığını belirtti.

Başkan Ertürk, “Maalesef talihsiz bir olay yaşadık. Türk Devletinin yapısını bozmak için yapılan girişim çok şükür ki milli irademizin sayesinde gerçekleşmedi. Allah bize bir daha böyle şeyler yaşatmasın.

Cumhurbaşkanı bizim Cumhurbaşkanımızdır. Başbakan bizim Başbakanımızdır. Muhalefet liderleri bizim liderlerimizdir.

Ak Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi hepsi bu ülkenin partisidir, insanlar bu partilere gönül vermiştir. Bugün seçilen Cumhurbaşkanı bizim Cumhurbaşkanımızdır. Başbakan bizim Başbakanımızdır. Muhalefet liderleri de bu ülkenin liderleridir. Onun için bir bütün olarak, bu olayı şiddetle kınıyorum. Türk milleti hiçbir zaman hiç kimseye esri olmamıştır, üç beş çabulcuyada esir olmayacaktır.  

Erler, nereye geldiklerini dahi bilmiyorlar. Bu çocuklara da kıymayalım

Şunu da unutmayalım, o sokağa çıkan tanklardaki askerler, erler bizim evlatlarımız. Gördük, izledik nereye geldiklerini dahi bilmiyorlar. Bu çocuklara da kıymayalım. Ama üstler devletimiz inşallah gerekli cezayı verecektir ama erlerimize sahip çıkalım onların hiçbir suçu yok.  Allah vatanımıza bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Daha sonra Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Yurdagül Bakkal darbeyi püskürttükleri için şükür kurbanı kesti. Kuranı kerim tilaveti ve dua yapıldı.