Çukurca’da bir yılda 10. Yangın

Çukurca Beldesi´nde gece 03.00 sıralarında çıkan yangında, evin çatısı, ahır ve ahırın içinde kalan hayvanlar yanarak can verdi.

Çukurca Beldesi´nin Osmanlı Mahallesinde, ahırda gece 03.00 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevlere çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine gelen Çukurca Beldesi, Domaniç Belediyesi, Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekiplerince yarım saat içerisinde söndürüldü.

 Yangının, bitişiğinde bulunan eve sıçraması nedeniyle, evin çatısı yanarak kül oldu. Yangın sırasında ahırda bulanan hayvanlardan üç tanesi kurtarılırken içeride kalan bir inek, bir düve ve bir buzağı yanarak telef oldu.

Son bir yılda 10´a yakın yangının meydana geldiğini belirten inşaat işçisi 43 yaşındaki mağdur Muzaffer Kocabey konuşmasında, “ Gece saat 03.00 sıralarında,  komşular evde yangın var diye bağrışınca, ahırın yandığını gördüm, çocuklarımı zor kurtardım. Komşularım traktörü çıkardılar hayvanların 3 tanesini komşuların müdahalesi ile kurtardık, diğer üçü yandı. Ben yandım başkaları yanmasın, ben ne yapacağım 3 tane hayvanım telef oldu. Üç çocuk babasıyım sigortam yok, çalışırsam var, çalışmasam yok.  Komşularım şimdi ahırı temizliyorlar, benim yapmaya gücüm yok. Yangın eve de sardı, komşularımın yardımıyla tadilatı yapılıyor” dedi.

Yaklaşık yarım saat süren çalışmaların ardından alevler diğer evlere sıçramadan söndürüldü. Ahşap ahır yanarak kullanılamaz hale gelirken, çatısı da yangından zarar görüp çöktü. Domaniç İlçe Jandarma ekiplerinin yangınla ilgili soruşturması sürüyor.

Bu Yangınlar tesadüf olamaz.

Çukurca Beldemizde ay geçmiyor ki bir yangın olmasın. Yangınların çıkış anı, ve yanış şekilde sanki tüm bu yangınlar bir kişinin elinden çıkıyor gibi, siyasi kavgaya, karşılıklı husumete de benzemiyor. Sanki psikopatın birinin işi gibi. Bunu ortaya çıkarmanın yolu, eskinden gece bekçilerinden geçerdi. Günümüz de ise mobese kameraları var. Bildiğimiz kadarıyla Çukurca Belediyesi mobese kamerası kurdurdu. Geç kalmadan gerekirse ilave kameralar kurulup bu psikopat yakalanmalı.