Bu yol 2015’in sonunda bitmez

Domaniç-Tavşanlı yol yapım çalışmaları, uzun aralıktan sonra bu seferde bir kepçe ve bir kamyonla Muhacırlar’dan başladı.

Domaniç halkının 30 yıldır sabırla beklediği Domaniç-Tavşanlı yolun 27 kilometrelik neredeyse tamamını kapsayan bölümü ihale edilerek bir firmaya verildi.  Yolu yapacak müteahhit başladı başlayacak derken, yol yapım sezonu kapandı. Müteahhit iş başı yaptı. Birazcık oradan birazcık buradan derken  seçim çalışmalarına malzeme olacak kadar bölüm tamamlandı.

Ortadan kaybolan müteahhit bu yıl Ağustos ayında ortaya çıktı. Yol çalışmasına neden devam etmediğini sorduk. Cevap Ak Parti İlçe Başkanı Yurdagül BAKKAL’dan geldi.  BAKKAL; ‘Gezi olayları gibi olayların bütçede açtığı açık yüzünden devlet ödeneklerde kısıtlamaya gitmişti “dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar birkaç araçla Domaniç girişine kadar tarlalar kazıldı. Dağlar devrildi. Hatırlı tarla sahiplerinin kalbi kırılmasın diye yola yeni virajlar eklendi. Ve birkaç yüz metrelik çalışmanın ardından. Yol çalışmaları tekrar durdu.

“Yolu Domaniçli bir esnaf durdurdu , Ödenek kesildi, yakında gelecek” derken geçtiğimiz günlerdi müteahhittin iş başı yaptığı haberleri geldi.

İşi yerinde görmek için gittiğimizde Muhacırlar’ın başında bir kepçe ve bir kamyonla müteahhittin iş başı yaptığını gördük.

İhale şartnamesine göre yolun 2015 sonunda bitmesi gerekiyor. Bu yol bu çalışmayla 2015 yılı sonunda bitmez. Biterse de çevre yolu ve Karaköy altı gibi bitmeden çöker. Domaniçli sürücüler başta olmak üzere onlarca sürücüde bu yolda kaza yapmaya devam eder. En kötü ihtimalle daha çook aracın ön takımları gider.

Yetkilerden rica ediyoruz. Partinizi bir kenara atıp, oyunu aldığınız bu halkın mağduriyetini gidermek adına, daha fazla acı yaşanmaması adına, yoksul halka daha fazla masraf açmamak adına şu yolla ilgilenin